اصغر آذربایجانی: خروجی جشنواره حسنات قابل تحسین است/ جشنواره حسنات سرفصل های خوبی در راستای ارتقای فرهنگ شهروندی دارد
ژانویه 29, 2014
داریوش بابائیان: فیلم های برگزیده جشنواره حسنات باید برای عموم مردم جامعه به نمایش گذاشته شود
فوریه 2, 2014

عضو هیات انتخاب بخش فیلم نامه چهارمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان گفت: جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات با توجه به موضوعی که در نظر گرفته است دید هنرمندان را به مساله احسان و نیکوکاری از نگاهی سطحی به نگاهی تخصصی و علمی تبدیل کرده است.

هوشنگ جمشیدیان در گفتگو با خبرنگار ستاد خبری چهارمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان با بیان اینکه جشنواره حسنات جنبه ی میزبانی اصفهان را در پذیرایی از هنرمندان تهرانی کمرنگ کرده است، ادامه داد: این جشنواره علاوه بر فضای خوبی که برای فعالیت هنرمندان اصفهانی ایجاد کرده است توانسته است دیگر هنرمندان کشور را با توجه به بعد ملی بودن خود به اصفهان دعوت کند.

وی در خصوص محتوا و موضوع در نظر گرفته شده برای این جشنواره نیز اظهار داشت: موضوع در نظر گرفته شده برای جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات در واقع قابلیت پوشش فعالیت تمام جشنواره های حقیقت، تسنیم و جشنواره فیلم قرآنی را دارد چرا که موضوعی که این جشنواره دارد تمام ابعاد این جشنواره های نامبرده را شامل می شود.

این عضو هیات انتخاب بخش فیلم نامه چهارمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان با بیان اینکه موضوع این جشنواره دید هنرمندان را نسبت به موضوع احسان و نیکوکاری از بعد سطحی به ابعاد عمقی آن تغییر می دهد، اضافه کرد: در این راستا هنرمندان برای تولید آثار با کیفیت برای ارسال به این جشنواره مطالعات خود را در راستای تولید آثار خود انجام می دهند که این خود امری نیک و قابل توجه است.

وی با بیان اینکه موضوع جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان موضوعی عام المنفعه است و به تمام افراد جامعه مربوط می شود، افزود: در این راستا تداوم ارتباط هنرمندانی که به دبیرخانه این جشنواره آثار خود را ارسال کرده اند نیز قابل توجه است.

جمشیدیان ادامه داد: گرایش قشر جوان و به ویژه دانشجویان به این جشنواره را نیز می توان یکی از دیگر تفاوت های بزرگ جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان با دیگر جشنواره هایی که در کشور برگزار می شود، دانست.

وی به آموزش های تخصصی ارایه شده به هنرمندان شرکت کننده در این جشنواره اشاره کرد و ادامه داد: آموزش هایی که در طول برگزاری این جشنواره به فیلم سازان داده می شود و برگزاری دوره های تخصصی، آثار هنرمندان ارسال شده به دبیرخانه جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان را بلحاظ کیفی با پیشرفت قابل توجهی نسبت به دوره های قبل روبرو کرده است.

این عضو هیات انتخاب بخش فیلم نامه چهارمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان با اشار به جهان شمول بودن موضوع این جشنواره نیز گفت: موضوع این جشنواره جهان شمول است و ارزش بین المللی زیادی دارد و می تواند به راحتی در تمام کشورهای دنیا مورد استقبال قرار گیرد.

برخی از فیلم نامه ها بلحاظ تکنیک خوب نبود

وی در خصوص فیلم نامه های ارسال شده به دبیرخانه چهارمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان نیز اظهار داشت: نویسندگان فیلم نامه های ارسالی به دبیرخانه ی جشنواره ی ملی فلم کوتاه حسنات اصفهان ایده های خوبی را نسبت به دوره های گذشته ارایه کرده اند ولی متاسفانه بلحاظ تکنیک دارای اشکالاتی بود چرا که برخی از فیلم نامه ها بیشتر بر پایه ی احساسات به نگارش درآورده شده بودند و کمتر به موضوع به صورت حرفه ای پرداخته شده بود.

جمشیدیان ادامه برگزاری دوره های تخصصی از ایده تا فیلم نامه را به منظور بالا بردن کیفیت آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات را ضروری عنوان کرد و افزود: در این راستا باید با برگزاری کلاس های آموزشی تخصصی با بهره گیری از اساتید خوب به این امر جامه ی عمل بپوشانیم.

این عضو هیات انتخاب بخش فیلم نامه چهارمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان ارسال 500 فیلم نامه به دبیرخانه چهارمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات را در نوع خود بی نظیر عنوان کرد و افزود: هیات انتخاب این جشنواره مجبور بودند در راستای حفظ اعتبار و جایگاه جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات از بین بهترین فیلم نامه های ارسالی به دبیرخانه این جشنواره بهترین ها را انتخاب کنند و عدم انتخاب برخی از افراد صرفاً به منظور خوب نبودن اثر دیگر هنرمندان در این بخش تلقی نمی شود.

وی توجه به ظواهر مادی برگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان را عامل تداوم این جشنواره و دیگر جشنواره ها دانست و ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از جوانان برای حضور در هر جشنواره ای بیشتر به جنبه های برگزاری آن دقت می کنند و مادیات بیشتر از نفس کار برای آنها ارزشمند است و از این رو مسئولان برگزاری جشنواره حسنات باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

جمشیدیان تداوم ارتباط با هنرمندانی که برای این جشنواره اثر فرستاده اند را نیز یکی دیگر از عوامل تداوم جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان عنوان کرد و ادامه داد: دراین راستا ضروری است علاوه بر برگزاری دوره های آموزشی برای این هنرمندان بسته های آموزشی تهیه و در اختیار آنها برای شناخت هر چه بیشتر احسان و نیکوکاری قرار بگیرد.

وی فروش فیلم های برگزیده جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات به مراکز آموزشی دانشگاه ها را نیز ضروری دانست و افزود: چنانچه بولتنی به صورت ماهانه تهیه و در اختیار فعالان عرصه سینما قرار گیرد نیز می تواند نقش بسزایی در شناساندن ظرفیت های جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات به هنرمندان و عموم مردم جامعه باشد.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *