جشنواره حسنات تنها بستر ایجاد شده برای نگاه جدی به فیلم کوتاه است
فوریه 4, 2018
رسول صدرعاملی: تقدیر از ایرج طهماسب در هفتمین جشنواره فیلم کوتاه حسنات
فوریه 27, 2018

عضو هیئت انتخاب هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان گفت:‌ فیلم‌نامه های موجود آینده خوبی را برای این حوزه متصور نمی‌شود و برای بهبود این شرایط باید آموزش در دستور کار مسئولان قرار گیرد.


مریم موحدیان در گفتگو با خبرنگار ستاد خبری هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان، اظهار داشت: با توجه به اینکه تعداد بسیاری از فیلم‌نامه‌ها به این جشنواره راه یافت اما به نسبت حجم فیلم‌نامه‌ها از نظر سطح کیفی قابل قبول نبود.
وی بیان داشت: از بین ۵۵۰ اثر ارسالی بین دو تا سه اثر با کیفیت بود و بیشتر آثار از بعد ساختاری و محتوایی قابل قبول نبود.
عضو هیئت انتخاب هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان ادامه داد: با توجه به اینکه موضوع حسنات بسیاری از مفاهیم را در بر می‌گیرد بنابراین محتوای آثار به نوعی با خواسته‌های جشنواره هماهنگ بود.
وی ادامه داد: اعتقاد دارم چنانچه جشنواره‌ها در کنار فضای رقابتی که ایجاد می‌کنند فضایی برای یادگیری نیز ایجاد کنند موفق‌تر خواهد بود.
موحدیان با اشاره به اینکه بیشترین شرکت کنندگان در جشنواره حسنات صرفا به دنبال کسب جایزه و اول شدن هستند، ادامه داد: عدم تعیین محدودیت برای ارسال آثار یکی از دلایل آثار بی کیفیت است.
وی با اشاره به اینکه اگر فیلم‌نامه‌نویسی با همین روند پیش رود به طور قطع آینده خوبی در بر نخواهد داشت، ادامه داد: اگر می‌خواهیم در حوزه فیلم‌نامه نویسی حرفی برای گفتن داشته باشیم به طور قطع باید آموزش را سرلوحه کار قرار دهیم و به صورت علمی باید به آن پرداخت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *