ملایی: وظیفه‌ی هنر بزرگنمایی مفاهیم انسانی است/ رایزنی برای بین المللی کردن جشنواره در دستور کار قرار دارد

اسامی هیات داوران چهارمین جشنواره حسنات اعلام شدند
فوریه 15, 2014
عشاقی: شهرام ناظری به عنوان اسطوره هنری در چهارمین جشنواره حسنات مورد تجلیل قرار می‌گیرد
فوریه 20, 2014

رئیس چهارمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان با اشاره به اینکه آرزوی بین المللی شدن جشنواره حسنات را داریم که در آینده نزدیک این امر محقق می‌شود، گفت: پیام جشنواره حسنات دعوت از هنرمندان برای مشارکت فعال در راستای ساخت فیلم های ارزشی و با موضوع احسان و نیکوکاری است.

به گزارش ستاد خبری چهارمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان، حسین ملایی در نشست خبری چهارمین جشنواره فیلم حسنات به فعالیت‌ای کانون حسنات اصفهان اشاره کرد و اظهار داشت: کانون حسنات یک موسسه خیریه غیر انتفاعی است که تمام درآمد آن صرف فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی می شود و به طور مستقل موسسه بنیاد فرهنگی امام صادق (ع) را نیز راه اندازی کرده که یک هزار و 700 دانش آموز در آن در حال تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه ورود این کانون برای برگزاری جشنواره کوتاه حسنات به دلیل ماهیت خیریه این موسسه است، افزود: احسان و نیکوکاری یکی از ارزشمندترین و پایدارترین موضوعات در جهان است که نمی‌توان آن را به چند موضوع خاص مانند کمک به نیازمندان و ساخت مدرسه و درمانگاه محدود کرد بلکه در بخش‌های مختلف فرهنگی، درمانی، آموزشی، محیط زیست، مبارزه با آلودگی نقش موثری دارد.

رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات با اشاره به اینکه نیکوکاری مخصوص گروه و طبقه خاصی نیست، بیان داشت: هنر سینما یکی از تاثیرگذارترین ابزار برای بیان تمام مسایل مبتلابه بشری است و بر این اساس پرداختن به احسان به کمک هنر نیز برای نهادینه کردن این موضوع در جامعه ضروری است.

وی با اشاره به اینکه با برگزاری جشنواره حسنات این پیام را به هنرمندان می دهیم که موضوع نیکوکاری را نیز در کنار موضوعات دیگر مدنظر قرار دهند، تاکید کرد: تاکنون فیلم های شاخص بسیاری در دنیا تولید شده است اما مواردی در اذهان جاودانه مانده که بر پایه ارزش های انسانی بنا شده است.

احسان و نیکوکاری مفهومی انسانی و متعلق به تمام انسان‌ها دارد

وی با تاکید بر اینکه باید به کمک هنر جامعه‎ای بسازیم که مردم نسبت به دیگران احساس مسئولیت کنند و در آلام و شادی‎های دیگران شریک شوند، بیان داشت: احسان و نیکوکاری مفهومی انسانی متعلق به همه بشریت است و با توجه به تاکید پیامبر اسلام (ص) بر اخلاق و ارزش های انسانی باید در بزرگنمایی این مفهوم برای انسان ها بکوشیم.

ملایی با اشاره به اینکه سه دوره قبلی جشنواره حسنات با کیفیت خوب برگزار شده است، گفت: هزینه‌های این جشنواره یک دهم برگزاری برخی جشنواره‌های دیگر و جوایز ما از نظر مالی ناچیز است اما حضور هنرمندان در این جشنواره همواره بدون چشم‎داشت مالی بوده است که تأکیدی بر اهمیت بیشتر ارزش‎های انسانی همچون احسان و نیکوکاری است.

وی با اشاره به اینکه آرزوی بین‌المللی شدن جشنواره را داریم گفت: شهر اصفهان خواهرخوانده بسیاری از دیگر شهرهای کشور است و با توجه به استعدادهای خوب اصفهان در برگزاری جشنواره‌ها در حال مذاکره هستیم تا در آینده نزدیک این جشنواره با کیفیت خوب و به شکل بین‌المللی برگزار شود.

رئیس جشنواره حسنات تأثیری یک فیلم چند دقیقه‎ای بر احساس و اندیشه آدمی را بسیار بالاتر از سخنرانی‌های طولانی دانست و ابراز داشت: بخش‎های خصوصی، دولت و همه آحاد مردم باید در کیفیت و بالابردن موضوعات احسان و نیکوکاری در جامعه تلاش کنند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *