موسوی: توسعه جشنواره‌ها به توسعه فیلم‌های کوتاه می‌انجامد
می 10, 2018
فریده روشن: احسان و نیکوکاری باید سینما را تقویت کند
می 11, 2018

فتح‌الله معین، رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در گفت‌وگو با ستاد خبری هفتمین جشنواره ملی فیلمکوتاه حسنات با اشاره به اینکه احسان ونیکوکاری و کمک به همه ادیان وجود داشته وهمه جامعه بشری بر این امر تاکید دارند، اظهار کرد: مردم اصفهان نیز در این زمینه پیشتاز بوده وبا نوآوری و خلاقیت در راستای ترویج احسان و نیکوکاری گام برداشته‌اند.
وی با بیان اینکه استان اصفهان به نسبت جمعیت، بیشترین مراکز خیریه‌ای کشور را به خود اختصاص داده است، اضافه کرد: در این میان کانون حسنات از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و اخیرا نیز توانسته با ورود به فرهنگسازی و استفاده از ابزار و فناوری‌های جدید در خصوص توسعه فرهنگ نیکوکاری و کمک به هم نوع گام بردارد.
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان برگزاری جشنواره حسنات به عنوان بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی هنری در خصوص ترویج احسان ونیکوکاری را اقدامی مهم ارزیابی کرد و گفت: کانون حسنات هفت دوره متوالی است که این جشنواره را برگزار می‌کند و توانسته انگیزه زیادی را در بین هنرمندان و مسئولان برای ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری ایجاد کند.
وی استفاده از ظرفیت هنرمندان بنام کشور برای ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری را نیز از دیگر اقدامات مثبت هفتمین جشنواره حسنات ارزیابی کرد و افزود: مسئولان جشنواره حسنات در کمال فروتنی با همه وجود خود برای مساعدت به مردم گام بر می‌دارند که این امر نیزقابل تقدیر است.
معین با تاکید بر اینکه ارتقای هنری جشنواره حسنات را مرهون تلاش‌های مسئولان‌ برگزاری این جشنواره هستیم، اضافه کرد: برگزاری همزمان جشنواره در دیگر استان نیز اقدام موثر دیگری است که می تواند نتایج خوبی را در برداشته باشد.
وی با بیان اینکه توسعه کارآفرینی در شهر حوزه تولید فیلم از اولویت‌های مدیریت شهری اصفهان است، اضافه کرد: در اصفهان جشنواره‌هایی مانند جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان و جشنواره حسنات برگزار می‌شود که از ظرفیت‌هایی بالایی برای درآمدزایی و اشتغال در حوزه تولید فیلم برخوردار هستند.
رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه در اصفهان دانشگاه‌های سینمایی به اندازه کافی وجود دارد، گفت: دانشگاه فرهنگ و هنر و دانشگاه سپهر از ظرفیت بالایی برای اشتغال‌زایی در اصفهان برخوردار هستند.
وی با بیان اینکه مدیریت شهری آمادگی خود را برای حمایت از جشنواره حسنات به منظور توسعه صنعت تولید فیلم و اشتغال‌زایی در این حوزه اعلام می‌کند، گفت: چنانچه جشنواره حسنات برنامه‌ای برای تشویق جوانان و هنرمندان برای تولید بیشتر داشته باشد مورد حمایت شهرداری و شورای شهر قرار می‌گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *