محسن مهرعلیزاده: تداوم جشنواره حسنات با همکاری دستگاه‌هاى فرهنگى و اجرايى تضمین شود
می 12, 2018
همایون اسعدیان: شهر اصفهان بار گرانی از ادبیات، موسیقی، و هنرهای نمایش را پر افتخار بر دوش دارد
می 12, 2018

محمد مهدی حیدریان معاون وزیر و رئیس سازمان امور سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیامی را به جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات ارسال کرد.

در متن این پیام آمده است: جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات، غنای مضمونی گنجینه فیلم کوتاه کشور را سبب می شود.

معنا و مصداق احسان و نیکوکاری را اگر فقط در جود و بخشش به همنوع بپنداریم وسعت و ژرفای این کلید واژه را محدود و مقید ساخته ایم. در قرآن مجید احسان دارای مصادیق متنوع و گسترده ای است که دستگیری از مستمندان و اعطای کمک های مالی فقط یکی از جنبه های این فضیلت ارزشمند اخلاقی است. در رنگین کمان اندیشه های قرآنی احسان در امیدواری به خدا پرهیزگاری،صبر در امور، دعوت به توحید، بخشش از خطای مردم، جهاد در راه خدا و تجلیاتی از این دست معنا و مصداق یافته است. بی جهت نیست که امیر مومنان قدر و قیمت آدمی را به اندازه احسان و خوبی های او می دانسته است.

حیدریان در ادامه این پیام آورده است: اهتمام جمعیت های نیکوکار و مروجان فرهنگ احسان در استان اصفهان به برگزاری جشنواره فیلم کوتاه حسنات، ضمن عطف توجه هنرمندان فیلمساز به آفرینش های خلاقه با موضوع احسان و نیکوکاری زمینه گسترش و اشاعه این فضیلت ارزشمند اخلاقی را نیز فراهم می کند. چه زندگی انسان ها تنها در سایه نیکی و نیکوکاری است که سلامت می یابد و انسان می تواند انسانیت خود را به نمایش گذارد و جلوه های الهی بودن را نشان دهد.

وی در ادامه افزوده است: خوشبختانه طیف و گستردگی موضوعی هفتمین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات که در فراخوان جشنواره بدان ها اشاره شده است زمینه ساز بروز و ظهور آثاری خواهد بود که می توانند غنای مضمونی گنجینه فیلم کوتاه کشور را سبب شوند و به این خاطر برای دست اندرکاران این اقدام مثبت فرهنگی موفقیت و بهروزی خواستارم و امیدوارم در دوره های آتی ابعاد کمی و کیفی این جشنواره وسعت روزافزونی یابد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *