فاضل ترکمن: طنز همان هجو پیشرفته است
مارس 7, 2017
هیئت انتخاب جشنواره فجر متوجه قابلیت‌های فیلم نشود از کم توفیقی آنهاست
مارس 7, 2017

کارگردان فیلم آپاندیس گفت: در شرایط کنونی سینما فیلمی که وارد جشنواره فجر نشود گویی ساخته نشده است و بسیاری از بازیگران این فیلم نیز شاید دیگر فرصتی برای کار پیدا نکنند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان، حسین نمازی در نشست صمیمانه با هنرمندان و علاقه‌مندان هنر سینما پس از اکران فیلمش در تالار فرشچیان اصفهان با توجه به عدم  انتخاب فیلم آپاندیس برای جشنواره فیلم فجر اظهار داشت: فیلم من به هر دلیل در جشنواره  فیلم فجر نبود اما نکته مهم این است که در شرایط کنونی سینما فیلمی که وارد جشنواره فجر نشود گویی ساخته نشده است.

وی افزود: گرچه فیلم من برای جشنواره فیلم فجر انتخاب نشد اما در هیچ رسانه‌ای انتقادی ازمن نسبت به هیئت انتخاب جشنواره فجر مشاهده نمی‌کنید.

کارگردان فیلم آپاندیس  تاکید کرد: وقتی جشنواره‌ای به کل اعتبار سینمایی کشور تبدیل شود بدون حضور در این جشنواره ، کارگردان فیلم دیگر در سینما مطرح نیست. بسیاری از بازیگران این فیلم شاید دیگر فرصتی برای کار پیدا نکنند و امید آنها ناامید می شود.

وی ادامه داد: البته من 44 فیلم از جشنواره فجر را مشاهده کردم و فیلم‌های بسیار شاخصی در این جشنواره دیدم به نوعی که گاهی دلم نمی‌خواست از سالن سینما خارج شوم.

کارگردان فیلم آپاندیس با بیان اینکه من ادعایی درباره فیلمم ندارم، تصریح کرد: شاید آپاندیس پر از نقص باشد اما سعی کردم در طول 90 دقیقه نه تنها مخاطب از ریتم کند فیلم ناراحت نشود بلکه حتی در جاهای دراماتیک فیلم لحظاتی بخندد و بداند در سخت‌ترین شراطی نیز می‌توان خندید.

نمازی در پاسخ به این سوال که  دلیل حضور خرده‌ قصه‌‌ها  و شخصیت‌های حاشیه‌ای مانند خانواده بیمار سه نفره در اتاق یکی از شخصیت های اصلی فیلم چیست، ابراز داشت: در بیمارستانی که  یک اتاق دو تخت دارد طبیعی است انسا‌ن‌های دیگری نیز حضور دارد و من حضور آنها را الزامی می‌دانم.طبیعی است که هرکدام از این افراد داستانی دارد.

وی در پاسخ به این سوال که وارد کردن موقعیت و داستان هپاتیت در فیلم چه لزومی داشته است، تاکید کرد: در این فیلم شخصیت داستان باید به حدی می رسید که از شرایط فعلی خسته شده و ترغیب به راست گویی شودو بدین منظور این ایده را در فیلم پیاده کردم.

کارگردان فیلم آپاندیس با توجه به لحظات توامان خنده و گریه در فیلم برای مخاطب تاکید کرد: موضوعات دراماتیک در فیلم برای من همه چیز مهم تر است ، من به شکل عمدی چند کاراکتر بلاهت در فیلم قرار دارم که ابتدا مخاطب را می خنداند و در ادامه نمی داند در برابر کارهای وی بخندند یا گریه کند چراکه این شرایط را خود کاراکتر رقم زده است.

وی اضافه کرد: از سویی من اعتقاد دارم که در شرایط سخت نیز می توان خندید و گاهی در اوج غم  نیز باید خندید و این مسئله از دیگر دلایل من برای خلق این شخصیت‌ها بود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *