معین: حسنات برنامه کارآفرینی در حوزه فیلم‌سازی را ارایه دهد
می 10, 2018
امير سحر خيز:دو کشف جدید پویانمایی در هفتمین جشنواره ملی حسنات
می 11, 2018

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان با در هم آمیختن هنر و سنت حسنه‌ای مانند احسان و نیکوکاری کار خلاقانه‌ای را در راستای ایجاد همدلی و همزبانی در جامعه انجام داده است، اظهار کرد: از مزایای جشنواره حسنات این است که مباحث اخلاقی مورد نیاز و فراموش شده جامعه را به روش خلاقانه‌ای به همگان یادآوری میکند.
وی با بیان اینکه در جامعه کنونی افراد و انسان‌ها به دلیل درگیریهای فکری، جسمی و مشکلات اقتصادی از فطرت اصلی خودشان که نیکوکاری و احسان است کمی دور شده‌اند، افزود: از این رو باید بتوانیم با ابزاری که بهترین رسانه برای بیان و نشان دادن نیازهای جامعه است استفاده کرد و ذهن افراد جامعه را بر روی این موضوعات فعال کینم.
رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه جشنواره حسنات در کنار ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری، توسعه صنعت سینما و تجلیل از هنرمندان خیر را در دستور کار دارد، ادامه داد: از دیگر محاسن جشنواره حسنات مشارکت پذیری این جشنواره است که سعی دارد از ظرفیت همه سازمان‌های مردم نهاد بهره ببرد.
وی مدیریت هزینه را یکی دیگر از قابلیت‌های جشنواره حسنات دانست و گفت: مسئولان جشنواره حسنات با کمترین هزینه آنچه از یک جشنواره ملی انتظار میرود را اجرایی کنند.
وی با بیان اینکه جشنواره حسنات توانسته رقابت سالمی را بین هنرمندان و به ویژه جوانان ایجاد کند: مسئولان این جشنواره به باور رسیده اند که بیان احسان و نیکوکاری از زبان جوانان به دلیل معصومیت خاصی که دارند از اهمیت بالایی برخوردار است و تاثیرگذاری زیادی دارد.
روشن با اشاره به لزوم بین‌المللی شدن جشنواره حسنات تصریح کرد: حسنات جشنوارهای است که در سطح ملی به جایگاه واقعی خودش دست یافته و باید در سطح بین‌الملی رشد کند.
وی با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر اصفهان دو مصوبه توسعه کارآفرینی در شهر و توسعه صنعت سینما را داشته است، تصریح کرد: باید توجه داشت که طی‌ سالهای گذشته به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم برای توسعه صنعت سینما شاهد فرار نخبگان در این زمینه از اصفهان بودیم و سعی داریم از این پس با ایجاد زیرساخت‌ها از فرار نخبگان عرصه سینما از اصفهان جلوگیری کنیم.
رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه احسان و نیکوکاری باید در کنار سینما قرار گیرد، اضافه کرد: حسنات این اقدام را به خوبی در عرصه فیلم کوتاه انجام داده است و باید برنامه‌ریزیها به گونه‌ای انجام شود که احسان و نیکوکاری بتواند صنعت سینما را تقویت کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *