فراخوان هفتمین جشنواره
جولای 31, 2017
کارگاه های نقد و بررسی آثار منتخب جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات
سپتامبر 1, 2017

فراخوان هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان برای علاقمندان به عرصه فرهنگ و سینما اعلام شد.

به گزارش ستادخبری هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات،  فراخوان هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان در سه بخش مسابقه ملی، مسابقه بیوگرافی (پرتره)، مسابقه هر شهروند یک فیلم کوتاه اعلام شده است.

موضوع اصلی جشنواره فیلم کوتاه حسنات احسان و نیکوکاری است و موضوعات ویژه هفتمین جشنواره حسنات نیز شادابـی و نشـاط اجتمـاعی، خـانه و خـانواده و سبک زنـدگی ایـرانی- اسلامـی، آئین و حقوق شهرونـدی همچون  قانون‌مداری، انضبـاط شهری، ترافیـک، حقوق فرهنگی و اجتمـاعی شهـروندان، حقـوق همسایگان و ….، فرهنگ پذیری و آمـوزش فرهنگـی به کودکـان و نوجوانان، تسهیل گری و کارآفرینی اجتمـاعی، قرآن و عترت با محـوریت تبیین داستـان‌های قرآنی و سیره ائمه اطهـار (ع)، شهر پاک ، محیط ‌زیست  و حفظ منابع ارزشمنـد آن و روش‌های بهینه مصرف انرژی و انسـان، امـید،  آینـده اعلام شده است.

دبیرخانه جشنواره حسنات در بخش  مسـابقه ملـی در قالب‌های داستانی،‌ مستند،‌ پویانمایی و فیلمنامه پذیرای آثار حداکثر تا 30 دقیقه است و  چنانچه فیلم ارسالی به جشنواره حسنات اولین جشنواره برای ارائه و حضور آن اثر در جشنواره‌های داخلی باشد، در صورت موفقیت در این جشنواره، از اثر بعدی کارگردان حمایت مالی خواهد شد.

بخش بیوگرافی نیز برای نخستین بار در قالب بخشی از جشنواره حسنات نعریف شد و دراین بخش همه فیلم‌هایی که در ارتباط با معرفی خیّرین و نیکوکاران کشور با محوریت خیرخواهی وکمک به همنوع  در قالب فیلم‌های کوتاه داستانی و مستند تهیه شده باشند، مورد بررسی قرارخواهندگرفت.

بخش مسـابقه هر شهـروند یک فیـلم کـوتاه نیز برای دومین بار در قالب بخش‌های جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات قرار گرفته است، در این بخش فیلم‌های کوتاه با موضوعات جشنواره توسط عموم شهروندان که با استفاده از تلفن همراه و یا دوربین‌های خانگی تهیه‌شده باشد با مدت زمان حداکثر پنج دقیقه و فرمت ( MP4 و MPEG ) با حداکثر رزولوشن 1920 * 1080 پذیرفته خواهند شد.

با اعلام این دبیرخانه به بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و نیز بهترین فیلم‌نامه در هر بخش،  دیپلم افتخار،  تندیس جشنواره و جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت، ضمن آنکه بهترین‌های فیلم‌های بخش مسابقه هر شهروند یک فیلم کوتاه نیزمورد تقدیر قرار می‌گیرند و جایزه نقدی دریافت خواهند کرد.

جایزه ویژه جشنـواره به بهترین فیـلم با موضوع « انسان، امید، آینده» اهدا خواهد شد.

آخرین زمان ارسال آثار به دبیرخانه هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات را تا 15 مهر ماه است و اول بهمن ماه نیز اسامی فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه نیز اعلام خواهد شد.

علاقمندان برای شرکت در این دوره از جشنواره برای دریافت فرم ثبت‌نام باید به سایت جشنواره به آدرس hasanatfilm.ir مراجعه گنند.

گفتنی است که هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان از 11 تا 14 اسفند ماه همزمان با هفته احسان و نیکوکاری برگزار می‌شود.

 

دیدگاه ها بسته شده است