تجلیل مشاور هنری جشنواره حسنات از دست اندرکاران/مسعودشاهی:حسنات جشنواره ای مبتنی بر ارزشهاست
مارس 8, 2016
هر شهروند ایرانی می تواند یک فیلم کوتاه برای «حسنات» ارسال کند
آگوست 3, 2016

بنابر اعلام روابط عمومی ششمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات،‌ دبیر اجرایی جشنواره حسنات با اشاره به اعلام فراخوان ششمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات گفت: این فراخوان در سه بخش مسابقه ملی، مسابقه مستند اصفهان، مسابقه هر شهروند یک فیلم کوتاه و بخش ویژه سینمای ملل انجام خواهد شد.

امیرحسین عشاقی با تاکید بر اینکه موضوع اصلی جشنواره فیلم کوتاه حسنات احسان و نیکوکاری است،افزود: در بخش مسـابقه ملـی در قالب‌های داستانی،‌ مستند،‌ پویانمایی و فیلمنامه پذیرای آثار حداکثر تا 30 دقیقه خواهیم بود و فیلم ارسالی به جشنواره حسنات اولین جشنواره برای ارایه و حضور آن اثر در جشنواره‌های داخلی باشد، در صورت موفقیت در این جشنواره، از اثر بعدی کارگردان حمایت مالی خواهد شد.

دبیر اجرایی جشنواره حسنات در خصوص بخش مسابقه مستند اصفهـان که برای نخستین بار به این جشنواره اضافه شده است گفت:در این بخش فیلم‌های کوتاه مستند با موضوعات جشنواره با محوریت شهر اصفهان با مدت زمان 30 دقیقه پذیرفته خواهند شد.

عشاقی با اشاره به اینکه بخش مسـابقه هرشهـروند یک فیـلم کـوتاه نیز برای نخستین بار در قالب بخش‌های جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات قرار گرفته است،‌ابراز داشت: دراین بخش فیلم‌های کوتاه با موضوعات جشنواره توسط عموم شهروندان که با استفاده از تلفن همراه و یا دوربین‌های خانگی تهیه شده باشد با مدت زمان حداکثر 5 دقیقه و فرمت ( MP4 و MPEG ) با حداکثر رزولیشن 1920 * 1080 پذیرفته خواهند شد. ضمنا علاقمندان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر و ارسال اثر در بخش هر شهروند یک فیلم کوتاه به سایت Shahrvand.hasanatfilm.ir مـراجعه نمایند.

وی بخش ویـژه سینمـای ملل را بخش غیر رقابتی ششمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات دانست و عنوان کرد: در این بخش فیلم‌های کوتاه تهیه شده توسط فیلمسازان شهرهای خواهر خوانده اصفهان که با موضوعات جشنواره در قالب‌های مختلف به تصویر کشیده خواهند شد، مورد نقد و بررسی قرار خواهند گرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *