برنامه‌های جنبی ششمین جشنواره حسنات در آخرین روز اعلام شد
مارس 7, 2017
فیلم‌های کارگردان بدون حضور در جشنواره فجر مورد توجه قرار نمی‌گیرد
مارس 7, 2017

یک طنز پرداز گفت: دیگر دوران خنداندن به هر قیمتی گذشته است. امروز باید خنده ها دلیل داشته باشند و همچون بسیاری از کمدی ها و طنز های قدیمی ماندگار باشند.

به گزارش ستاد خبری ششمین جشنواره فیلم کوتاه حسنات، فاضل ترکمن در نشست «کتابخوانی» اظهار کرد: یک کمدی باید ماندگار شود. باید جهان شمول و زمان شمول باشد و فقط به خندیدن اکتفا نکند. گرچه بسیاری اعتقاد دارند طنز همان هجو است که در طی دوران پیشرفت کرده است.

وی ادامه داد: دیگر دوران خنداندن به هر قیمتی گذشته است. امروز باید خنده ها دلیل داشته باشند و همچون بسیاری از کمدی ها و طنز های قدیمی ماندگار باشند. کمدی ها انواع گوناگون دارند و از جمله می توان کمدی موقعیت، کمدی شخصیت و کمدی اسلاپ را نام برد.

 

این طنز پرداز با اشاره با تفاوت های میان طنز و کمدی افزود: این که طنز و کمدی قابل مقایسه هستند یا خیر جای بحث دارد اما باید پذیرفت طنز اختراع بزرگ انسان است. تندی و تیزی طنز در هجو نیست و معمولا در طنز مسائل اجتماعی مطرح می شود.

 

ترکمن گفت: شاید بتوان اینطور گفت که بعد از دیدن یا خواندن کمدی شاید چندان ذهن درگیر نماند اما بعد از خنده های تلخ طنز ذهن درگیر می ماند و شاید فرد تا مدت ها به خنده های تلخی که کرده است فکر کند. طنز تجاوز به تابو های جامعه است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *