فیلم های کوتاه موضوعی آینده سینما را ترسیم می کنند
مارس 2, 2013
بازدید فیلمسازان مهمان جشنواره حسنات از استودیو شهر واله های هنر
مارس 2, 2013

همزمان با برگزاری سومین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان نشست صمیمانه نقد و بررسی ساخته های ارد زند مستند ساز برجسته ایرانی در سالن سینمای مجتمع فرهنگی هنری استاد محمود فرشچیان اصفهان برگزار شد.

در این نشست که زاون قوکاسیان منتقد سینما و دبیر جشنواره حسنات و همچنین محمد سعید محصصی فیلمساز اصفهانی در کنار ارد زند حضور داشتند بعد از نمایش فیلم های کودکان بهزیستی بعثت و ساعت عمارت خورشید نقد و بررسی این دو اثر آغاز شد.

“زاون قوکاسیان” با اشاره به وجود یک حس قالب عاطفی در آثار زند گفت: این خصیصه و نوع نگاه فیلسماز باعث توجه بیشتر مخاطب به نمایش می شود.

ارد زند در اینباره توضیح داد: سردرگمی بچه ها در این داستان ها ریشه در همان حس عاطفی و اخلاقی دارد.

وی اظهار کرد: خالص بودن بچه ها از این حیث که هر آنچه واقعیت است و در دل دارند را به زبان می رانند خود باز هم یک حس عطوفت و مهربانی است.

“محمد سعید محصصی” مستندساز اصفهانی در ادامه تصریح کرد: مهمترین رویکردش در ساخت یک اثر، اخلاق مداری است.

وی افزود: اخلاق مداری یک اصل اساسی و محوری است که بعنوان یک نیاز در جامعه امروز و آثار هنری باید به آن توجه شود.

ارد زند در ادامه خاطر نشان کرد: این اثرها را با دوربین های معمولی سونی هندی کم فیلمبرداری کرده است.

به گفته وی، رابطه استاد و شاگردی و روحیه عاطفی داشتن در فیلم کودکان بهزیستی بعثت به گونه ای است که استاد همچنان طالب استاد است و شاگرد هم استادش را می پذیرد و پذیرای اوست.

وی درباره فیلم دوم خود” ساعت عمارت خورشید” هم توضیح داد: در این اثر تجربه اندوزی و زنده نگهداشتن آن تجارب به تصویر کشیده شد.

به گفته این مستند ساز پیشکسوت نمایش ساعت بعنوان یک نماد غربی در کاخ گلستان و از سوی دیگر نماد و ارزشی معنوی بنام اذان برای ما ایرانیان مسلمان هر کدام به نوعی ذهن را به سمت و سوی برداشت خاص خود سوق می دهد.

وی یادآور شد: کاخ گلستان مملو از اسناد و آثار خوانده نشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *