امرالله احمدجو: جشنواره حسنات با جدیّت در متن و حاشیه و متواضعانه برگزار می‌شود
ژانویه 26, 2016
گزارش تحلیلی بخش مسابقه (تهران) :خودنمایی هنرمندان تهرانی در بخش داستانی وپویانمایی جشنواره پنجم
ژانویه 31, 2016

عضو هیئت انتخاب پنجمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات گفت: هنر هفتم تاثیرگذاری زیادی بر اکثریت افراد جامعه دارد و بر این اساس جشنواره حسنات نیز به خوبی مقوله هنر را در خدمت مسایل فرهنگی به کار گرفته است.

عطیه سلطانی در گفتگو با ستاد خبری جشنواره حسنات اظهار داشت: با در نظر گرفتن نگاه قومی و بر اساس دیدگاه غالب جامعه ایرانی به موضوع نیکوکاری شاید احساس کنیم که آثار این دوره از جشنواره چندان به موضوع حسنات نزدیک نبودند اما اگر موضوع حسنات را جهان‌شمول، شامل تمام جوامع و مشترک میان انسان‌های مذهبی و غیرمذهبی بدانیم می‌توان گفت که اغلب فیلم‌های جشنواره حسنات این شاخصه را رعایت کرده بودند.

وی افزود: از دیدگاه فنی و تکنیکی نیز از دیدگاه من فیلم‌ها نسبت به دوره‌های قبلی جشنواره بهتر شده بود اما اگر آثار را به شکل قائم به ذات بر اساس شاخص‌های فیلمنامه‌نویسی و در همین مقطع از جشنواره پنجم بسنجیم، بسیاری از آثار مشکلاتی از نظر فنی داشتند.

عضو هیئت انتخاب جشنواره حسنات با بیان اینکه انتظار می‌رود نویسنده فیلمنامه به نکات صرفی، نحوی و انشایی آشنایی کامل داشته باشد، بیان داشت: از نظر ساختاری بیشتر آثار فرم‌گرا بودند و حتی برخی آثار به فرم کارگردانی و تدوین نظر داشتند که برای نگارش فیلمنامه چندان مناسب نیست.

وی در ارتباط تاثیر مکتب جشنواره حسنات در تربیت هنرمندان ابراز داشت: در مقوله فرهنگ نکاه کلی به این مسئله دارم؛ در واقع باید گفت با توجه به سالهای سختی که مردم ما از نظر اقتصادی پشت سر گذاشتند، خود مسئله پرداختن به فرهنگ اهمیت زیادی دارد.

سلطانی تاکید کرد: از سویی اگر استان اصفهان را مدنظر قرار دهیم با توجه به برگزار نشدن بسیاری از جشنواره‌های استانی باید ابراز خوشحالی خویش را از اینکه جشنواره حسنات سعی دارد با نگاهی فرهنگی، جشنواره فیلم کوتاه سالیانه خود را برگزار کند ابراز کنم.

وی اضافه کرد: به هر حال هنر هفتم تاثیرگذاری زیادی بر اکثریت اقشار جامعه دارد و از برترین رسانه‌های بیان مسایل فرهنگی است که حسنات نیز به خوبی به این مسئله پرداخته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *