عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان: تخصیص بودجه شهرداری برای جشنواره حسنات جزء احکام قطعی قرار می‌گیرد

رئیس جشنواره حسنات: کیفیت برگزاری جشنواره حسنات با بسیاری از جشنواره‌‌های بین‌المللی برابری میکند
دسامبر 11, 2017
نقد و بررسی فیلم ” تنازع”و”999999999″
دسامبر 11, 2017

کمیسین فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ضروری است که تعیین بودجه مصوب برای جشنواره حسنات به عنوان احکام قطعی شهرداری اصفهان مصوب شود تا با تغییر افراد به صورت سلیقه‌ای بودجه به این جشنواره قرار نگیرد و از بودجه مصوبی برخوردار باشد.


به گزارش ستاد خبری هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات، مهدی مقدری در حاشیه بازدید از دبیرخانه جشنواره حسنات و در نشستی با اعضای شورای سیاستگذاری این جشنواره با اشاره به اینکه برنامه‌های چهار سال آینده فرهنگی شهر اصفهان در کمیسیون فرهنگی مورد بررسی و در قالب لایحه‌هایی به شورای اسلامی شهر اصفهان ارسال شده است، اظهار داشت: باید توجه داشت در حال حاضر بسیاری از برنامههای فرهنگی شهر اصفهان به صورت پراکنده و برخی نیز به صورت موازی اجرایی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه حمایت از رویدادهای فرهنگی در شهر اصفهان از اولویت‌های فرهنگی شهر اصفهان است، اضافه کرد: از این رو شورای اسلامی شهر اصفهان نهایت تلاش خود را برای حمایت از این رویدادها به ویژه جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان انجام خواهد داد.
عضو کمیسیون فرهنگیف اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر احیای اقتصاد فرهنگ در شهر اصفهان ابراز داشت: ما در نظر داریم به صورت واقعی و نه شعار و فرمالیته این هدف را محقق سازیم.
وی تعدا رویدادهای فرهنگی شهر اصفهان را معدود دانست و افزود: باید در خصوص تقویت رویدادهای موجود در تعریف رویدادهای جدید گام برداریم.
مقدری در ادامه با اشاره به لزوم پیگیری پرداخت بودجه مصوب شهرداری برای حمایت از جشنواره حسنات در بودجه 96 اضافه کرد: در نخستین جلسه علنی این موضوع مطرح و در اصلاح بودجه فرهنگی شهرداری مورد توجه قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: ضروری است که تعیین بودجه مصوب برای جشنواره حسنات به عنوان احکام قطعی شهرداری اصفهان مصوب شود تا با تغییر افراد به صورت سلیقه‌ای بودجه به این جشنواره قرار نگیرد و از بودجه مصوبی برخوردار باشد.
عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه با تاکید بر اینکه حیات هنرمندان به جشنواره‌ها بستگی دارد، افزود: چنانچه هنرمندان محلی برای عرضه هنر خود نداشته باشند هنرشان نابود خواهد شد.
وی ابراز داشت: ضروری است که جایزه‌ای بنام زاون در جشنواره حسنات تعریف شود چرا که جامعه هنری و حاکمیت شهر اصفهان آنطور که باید دین خود را به زاون قوکاسیان ادا نکرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *