گزارش تحلیلی بخش مسابقه (اصفهان) : نمره منفی اصفهانی‌ها در بخش پویانمایی/45 درصد از فیلم اولی‌های بخش مسابقه اصفهانی هستند
ژانویه 25, 2016
امرالله احمدجو: جشنواره حسنات با جدیّت در متن و حاشیه و متواضعانه برگزار می‌شود
ژانویه 26, 2016

عضو هیئت انتخاب پنجمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات گفت: با فیلم‌هایی که امسال در جشنواره دیدیم این قابلیت در جشنواره حسنات وجود دارد به گونه‌ای که هر کس فیلم‌های این جشنواره را مشاهده کند آن را در ژانر سینمای حسنات بداند.

حسین احمدی در گفتگو با ستاد خبری جشنواره حسنات اظهار داشت: با توجه به بررسی فیلم‌های رسیده به دبیرخانه جشنواره حسنات از دیدگاه من بخش زیادی از فیلمسازان مولفه احسان و نیکوکاری را در نظر داشتند گرچه نوع نگاه آنها به مقوله حسنات گسترده‌تر از مضامین عادی مدنظر جامعه است.

وی افزود: البته این ضرورت همچنان حس می‌‌شود که در کارگاه‌های آموزشی پیش رو به فیلمسازان این نکته تاکید شود که هدف اصلی این جشنواره مبحث احسان و نیکوکاری است.

عضو هیئت انتخاب جشنواره حسنات در ارتباط با ارزیابی فیلم‌ها از نظر فنی و ساختاری ابراز داشت: همچنین بیش از 80 فیلم‌های مورد ارزیابی به لحاظ فرم، تکنیک و ساختار قابل توجه بودند.

وی ادامه داد: این جشنواره باید از جشنواره فیلم کوتاه فاصله بگیرد به گونه‌ای که تفاوت در فرم و محتوای فلیم‌های این جشنواره با دیگر جشنواره‌ها بیش از پیش حس شود و مولفه‌های حسناتی بیش از گذشته مدنظر باشد.

احمدی بیان داشت: از دیدگاه من سینمای حسنات باید با توجه به شاخصه‌ و مولفه‌های خاص خود به یک برند ملی در کشور تبدیل شود به گونه‌ای که هر کس فیلم‌های این جشنواره را مشاهده کند آن را در ژانر سینمای حسنات بداند که تا این مسیر تا حدودی فاصله داریم.

وی اضافه کرد: با گام گذاشتن در راه تبدیل شدن به یک برند ملی این فرهنگ ارزشمند که از دل آموزه‌های دین و فرهنگ کشور ما بیرون آمده است در فیلم‌ها نمود بهتری خواهد داشت و از دیدگاه من با فیلم‌هایی که امسال در جشنواره دیدیم این قابلیت در جشنواره حسنات وجود دارد.

وی در ارتباط با تاثیر مکتب جشنواره حسنات در جامعه و در تربیت هنرمندان تاکید کرد: جشنوار حسنات به عنوان یک پدیده و حرکت فرهنگی هم در نشر و ترویج فرهنگ و عمل حسنه در جامعه موثر است و هم در پویایی و تکامل هنر و فن سینما به ویژه در عرصه فیلم‌های کوتاه بسیار تاثیرگذار بوده است.

عضو هیئت انتخاب پنجمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات گفت: از سویی به دلیل اینکه سینما از جذاب‌ترین و موثرترین شیوه‌های هنری برای ابلاغ پیام است جشنواره حسنات به عنوان رسانه فیلم نقش خود ر در ارسال، ابلاغ، نشر و ترویج پیام‌های حسناتی و انتقال فرهنگ و روش و منوال عمل خیر ایفا کرده است.

وی با تاکید بر اینکه باید مسئولان بخش‌های مختلف به این جشنواره کمک کنند، ابراز داشت: جدا از فیلمسازی در ژانر نیکوکاری باید مکانهایی برای نمایش این فیلم‌ها وجود داشته باشد تا پیام جشنواره حسنات نیز به جامعه به درستی منتقل شود.

احمدی ابراز داشت: به طور مثال فیلم «قلب معصومه» که پس از جشنواره حسنات در دیگر جشنواره‌ها نیز جوایزی گرفت فیلمی بسیار انسانی و ارزشمند است که برای تاثیرگذاری چنین فیلم‌هایی برای جامعه اکران آنها ضروری است و مسئولان باید در این زمینه مساعدت کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *