سوت پایانی پنجمین جشنواره حسنات 11: سه فیلمنامه برگزیده پنجمین جشنواره حسنات
مارس 4, 2016
تجلیل مشاور هنری جشنواره حسنات از دست اندرکاران/مسعودشاهی:حسنات جشنواره ای مبتنی بر ارزشهاست
مارس 8, 2016

به گزارش خبرنگار ستاد خبری پنجمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات، مهدی جمالی نژاد در آیین اختتامیه این جشنواره اظهار کرد: اصفهان شهر ادب، متانت، احسان، تواضع و هنر است. شهری که سرچشمه جهان به لحاظ دارا بودن علم، ایمان، اندیشه بوده و مهد اندیشمندان صاحب سبک و مشاهیر در بسیاری از زمینه ها است.

وی افزود: اصفهان شهری مطرح و بزرگ است که تقاخر آن فقط به جاذبه های تاریخی و میراثی آن نیست. این شهر به لحاظ دارابودن میراث معنوی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

شهردار اصفهان تصریح کرد: اصفهان به دلیل هویت تاریخی، مذهبی و گفتمان سازی اسلامی که در آن وجود دارد، دارای آرامشی است که بسیار حائز اهمیت است. شهر اصفهان غنی از میراث هایی است که شامل جشن ها، آیین ها، فرهنگ نذر و وقف، آیین فتوت و جوانمردی، میهمان نوازی، ایثار، دعاهای خیر و دسته جمعی، فرهنگ امور خیریه و تشکیل خیریه های بسیار و حتی در زمینه آداب و رسوم همیشه پیشتاز بوده است.

جمالی نژاد ادامه داد: از عوامل جشنواره حسنات که باعث شدند آیین های منحصر به فرد کشور به رخ جهانیان کشیده شود، قدردانی می کنم. افرادی که مانند زاون قوکاسیان می آیند و این هنرها و هویت ها را برای همه ماندگار می کنند.

وی افزود: امسال در شهرداری اصفهان قرار گذاشته ایم که رویکرد جدید در حوزه فرهنگ و در بودجه ۹۵ و برنامه ۱۴۰۰ برای اصفهان داشته باشیم. همراه مردم هنردوست اصفهان در سال آینده در برنامه ۱۴۰۰، پویایی فرهنگ و هنر اصفهان را شاهد خواهیم بود.

وی اظهار کرد: خرسندم خادم مردمی هستیم که در زمینه احسان و نیکوکاری شهره هستند و این شهره بودن تنها به دارا بودن آثار تاریخی خلاصه نمی شود.بلکه به جهت فهم و شعور سیاسی و اجتماعی نیز است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *