علیرضا رضاداد خبر داد: طراحی جایزه ویژه «زاون قوکاسیان» برای جشنواره کودک و نوجوان
می 10, 2018
ليلا ارجمند: شاخص‌هاي فيلم داستاني و مستند در آثار جشنواره هفتم مشهود بود
می 10, 2018

شادمهر راستین در گفتگو با خبرنگار ستاد خبري هفتمين جشنواره ملي فيلم كوتاه حسنات اصفهان با بيان اينكه به طور قطع هر جشنواره‌ای مانند جشنواره حسنات در بسط و گسترش هنر فیلم‌نامه تاثیرگذار خواهد بود، اظهار كرد: بايد توجه داشت كه هر چقدر جشنواره بر اساس مطالعه دقیق‌تر و اهداف مشخص‌تری حركت كند، تاثیرگذاری بالاتری در حوزه فیلم نامه دارد.

وی با اشاره به اینکه آثار ارسالی در بخش فیلم‌نامه به جشنواره حسنات از بُعد کیفی خوب ارزیابی شده و به طور تقریبی شاخص‌های یک فیلم‌نامه را داشته است، افزود: با توجه به اینکه موضوع جشنواره حسنات گسترده است می‌توان تمام آثار را به نوعی به موضوع جشنواره مرتبط ساخت اما اگر بخواهیم از بُعد هماهنگی با چشم اندازه جشنواره حسنات بدانیم به طور قطع مسیر طولانی را در پيش رو داريم.

داور بخش فیلم نامه هفتمین جشنواره ملی حسنات اعلام کرد: وضعیت فیلم نامه در ایران خوب نیست و فیلم نامه به صورت حرفه‌ای نداریم اما در حوزه فیلم کوتاه، انیمشن و تلوزیونی خوب عمل کردیم.

وی با اشاره به اینکه فیلم نامه‌های که به صورت فیلم در می آید قائدتاً بر اساس دستورالعمل کارگردان و تهیه کنندگان است، ادامه داد: هیچ تضمینی برای ساخته شدن فیلم نامه‌های خوب در جشنواره‌ها نیست و قائدتا عقیم می ماند و هیچ پیشرفتی ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *