آموزش وردپرس قالب وردپرس قالب رايگان وردپرس درس وردپرس آموزش LabVIEW کارت DAQ دیتالاگر Data Logger
سیمرغ حسنات به قاف رسید – هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات
رونمایی از تصنیف «با من صنما»  با صدای برادران دوقلوی سعیدی
مارس 8, 2017
مقررات عمومی جشنواره
جولای 31, 2017

پایان همیشه وجود دارد، اما پایان شیرین نه. و چه پایانی شیرین تر از پایان جشنواره ای نیک پی و نیک سرشت که مرد بزرگی همچون زاون قوکاسیان آغاز کرد. پایان ششمین جشنواره فیلم کوتاه حسنات اصفهان پس از چهار روز پر شور و پر فراز و نشیب با حضور اساتید بزرگی همچون کیانوش عیاری، کیومرث پور احمد، هوشنگ مرادی کرمانی و رسول صدر عاملی، در اختتامیه رقم خورد.

جشنواره ای که نقطه مشترکی بود برای یکصد و بیست فیلم ساز جوان و نوپا. فیلمسازانی که بارها از جانب داوران و اساتید جشنواره ستارگان سینمای فردا نامیده شده اند و شاید روزگاری بگویند اولین تجربیات حرفه ای ما در جشنواره حسنات بود. فیلمسازهایی که سفیران فرهنگ ایران در جهان خواهند بود و فرهنگ غنی ایران را در کادر دوربینشان ثبت خواهند کرد.

رسول صدر عاملی در آستانه پایان ششمین جشنواره فیلم کوتاه حسنات از دغدغه آغاز هفتمین جشنواره می گوید و معتد است تلاش برای بچه ها برکت این جشنواره است. مولایی، رییس جشنواره نیز جوانان را مخاطب قرار داد و گفت باید از میان شما ده ها اصغر فرهادی و کیانوش عیاری و عباس کیارستمی ساخته شود و ما میراث دار هزاران سال فرهنگ و تمدن هستیم و باید از مردمان این کشور در تمام صحنه های بین المللی با حضور درخشان خود دفاع کنیم.

علیرضا رضاداد دبیر- جشنواره های متعدد فرهنگی و هنری- با یادی از زاون قوکاسیان پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدرضا صالحی امینی را قرائت کرد. در این پیام راز موفقیت و جلال جشنواره حسنات، احسان و نیکوکاری عنوان شد و جشنواره حسنات “ابزار اشاعه فرهنگ والای ایرانی و اسلامی” نام گرفت. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام خود جشنواره حسنات را موجب رشد سینمای محتوایی کشور دانست.

شهردار فرهنگی اصفهان که علیرغم علاقه به جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات به علت مشغله های کاری نتوانسته بود در افتتاحیه حضور داشته باشد حالا در اختتامیه با حضوری پر رنگ جبران می کند. جمالی نژاد اصفهان را مهد فرهنگ و هنر و اندیشه سازی می داند و سهم فرهنگ و هنر را در پیشرفت شهرهایی همچون اصفهان که از صنایع آلاینده خسته شده است لازم و غیر قابل انکار نام می برد. از دید شهردار اصفهان حسنات حرکت به سمت پاسخ دادن به نیاز های روحی می داند.

شهردار اصفهان معتقد است نباید اسطوره شهری همچون اصفهان از صنایع و کارخانه ها و پر باشد اما صحنه های تئاتر آن خالی از تئاتر باشد. شهردار اصفهان مورد تشویق قرار می گیرد وقتی اظهار می کند نباید هنر اصفهان نیز همچون زاینده رودش خشکیده شود چرا که اگر اصفهان نیمی از جهان است فقط به خاطر ابنیه تاریخی آن نیست و فرهنگ و تمدن اصفهان که با حضور هنرمندان ساخته می شود یکی از علل اصلی عظمت اصفهان است.

صدای دست ها و تشویق در لا به لای نوا و نماهای زیبای ایرانی به گوش می رسد. انرژی و حسی که جوانان در این جشنواره جاری کرده اند شبیه به هیچ کجای دیگر نیست. زندگی و روح در این سالن جاری شده است و این فیلمسازهای جوان با استرس زیبایی که برای پیروزی دارند با یکدیگر می خندند، خاطره می سازند و کف می زنند.

لوح افتخار، تندیس جشنواره و هدایای نقدی که به منتخبین، این جوانان غرور آفرین اهدا می شود گرچه ارزشمند و گرچه تا ابد در تاقچه خانه این فیلمسازها خواهد درخشید اما قاب هایی به وسعت یک جهان بر روی این صحنه می رخشند. قاب هایی که با دستان توانمند توانخواهان جان گرفته و به پاس سپاس از جوانان غیرتمند حسنات تقدیم آنها می شود. قاب هایی که تا عمق جان هر انسان را نشانه رفته است و نقطه عطفی است از عشق، ایثار، نیکوکاری و انسانیت.

ششمین سیمرغ حسنات پس از گذر از تمام پستی و بلندی ها و ناملایمات، اینجا و در میان این جمع جوان با شور، با قاف رسید.

به امید هفتمین سیمرغ حسنات…

اینجا سیمرغ حسنات به قاف رسید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *