زهتاب: در بطن هر فیلمنامه خوب احسان و نیکوکاری نهفته است/بخش آزاد برای جشنواره حسنات درنظر گرفته شود

گزارش تحلیلی جشنواره پنجم حسنات (هرمزگان):هیچ اثری از هرمزگان به بخش مسابقه راه نیافت/ ارسال 11 اثر به جشنواره
فوریه 17, 2016
اسماعیل شرعی: برای بین المللی شدن جشنواره حسنات باید جامعه شناسی و روانشانسی دقیقی صورت گیرد / داشتن نقشه راه برای جشنواره حسنات بسیارحائزاهمیت است
فوریه 17, 2016

عضو هیئت انتخاب جشنواره حسنات گفت: لازم است یک بخش آزاد برای جشنواره حسنات درنظر گرفته شود چراکه هرفیلمنامه‌ای که  در ارتقای سطح فرهنگ اجتماع موثر باشد به نوعی در بطن آن نیکوکاری و احسان نهفته است.

 

مجید زهتاب در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره حسنات در ارتباط  با آثار ارسالی به پنجمین دوره جشنواره اظهار داشت: در زمینه فیلمنامه‌های ارسالی به پنجمین جشنواره حسنات باید بگویم که آثاری غیرمرتبط با موضع احسان و نیکوماری کمتر در میان آثار مشاهده می‌شد و آثاری که به دلیل نپرداختن به این موضوع کنار گذاشته شدند بسیار اندک بودند.

 

وی افزود: از سویی کمیت آثار ارسالی به جشنواره امسال رشد خوبی داشت اما از نظر فنی و تکنیکی باید بگویم که گرچه شاهد افت کیفیت فیلمنامه‌های ارسالی به جشنواره بودیم.

 

عضو هیئت انتخاب جشنواره حسنات با اشاره به تاثیر جشنواه حسنات در ارتقای کیفیت آثار هنرمندان کشور بیان داشت: آثار هنرمندان از اقضی نقاط کشور در طول جشنوار در چرخه رقابت قرار می‌گیرند و بر این اساس تشویق هنرمندانی که آثار آنها در جشنواره پذیرفته شده به آنها انگیزه فعالتیت بهتر و تلاش برای تولیدات متناسب با جشنواره را می‌دهد.

 

وی بیان داشت: از سویی برگزاری این جشنواره در افرادی که آثار آنها در جشنواره حایز رتبه نشده و یا حتی به بخش مسابقه راه پیدا نمی‌کند نیز انگیزه‌ تلاش برای موفقیت در جشنواره‌های آینده را تقویت می‌کند تا برای ارتقای سطح علمی هنری خود و ساخت آثار شکیل‌تر تلاش کنند.

 

زهتاب ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که کارهای فرهنگی در درازمدت جواب می‌دهد و بر این اساس در سالهای آینده به یقین شاهد افزایش کیفیت آثار ارسالی به جشنواره  حسنات خواهیم بود.

 

وی در ارتباط با تاثیر مکتب جشنواره حسنات در  جامعه  ابراز داشت: جشنواره‌ای که موضوع خاص نیکوکاری را مدنظر قرار داده است به یقین تاثیر قابل توجهی در جامعه دارد چراکه از ابزاری استفاده شده است که بیشترین تاثیر را بر روح آدمی دارد و به یقین مشاهده این گونه فیلم‌ها توسط مردم در نهادینه کردن فرهنگ نیکوکاری در جامعه تاثیر بسزایی خواهد دشت.

 

عضو هیئت انتخاب جشنواره حسنات با ارائه پیشنهادی به دست‌اندرکاران جشنواه حسنات ابراز داشت: مسئولان جشنواره باید در راستای ایجاد آشنایی و جلب اعتماد نویسندگان سطح بالاتر تلاش کنند و در این صورت آثار این افراد در کنار افراد آماتور می‌تواند بر کیفیت جشنواره بیفزاید.

 

وی اضافه کرد: پیشنهاد دیگر من این است که یک بخش آزاد برای جشنواره در نظر گرفته شود  تا افرادی که فیلمنامه‌ای در غیر این موضوع حسنات  نوشته‌اند امکانی برای شرکت در جشنواره داشته باشند چراکه از دیدگاه من هر فیلمنامه‌ای که در ارتقای سطح فرهنگ اجتماع موثر باشد به نوعی در بطن آن نیکوکاری و احسان نهفته است.

 

زهتاب در زمینه استفاده از ابزار هنر برای آموزش و افزایش فرهنگ جامعه توسط دست اندرکاران هنری نیز گفت: می‌توان گفت مسئولان کشوری در سالهای گذشته دراین زمینه چندان موفق عمل نکرده‌اند و امیدواریم در دور جددی فعالیت وزارت ارشاد  این روند تا حد زیادی اصلاح شود.

 

وی ادامه داد:  برگزاری جشنواره حسنات نشان می‌دهد بخش خصوصی در این بخش نیز بسیار موفق عمل کرده است و بهتر است مانند بسیاری عرصه‌ها  بخش خصوصی در عرصه فیلمسازی نیز فعال‌تر ورود کند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *