امير سحر خيز:دو کشف جدید پویانمایی در هفتمین جشنواره ملی حسنات
می 11, 2018
افتتاحیه معنوی هفتمین جشنواره حسنات برگزار شد
می 11, 2018

شاهرخ دولکو، منتقد سینما و فیلم‌نامه‌نویس در گفتگو با خبرنگار ستاد خبری هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات با بیان اینکه هیچ‌گاه زمینه برای نمایش فیلم‌های کوتاه نبود و جای خالی جشنواره‌هایی مثل جشنواره حسنات همیشه حس می شد، اظهار کرد: برگزاری این جشنواره طی سال‌های گذشته توانست این خلاء را پر کند.
وی با بیان اینکه هر ساله جشنواره‌های متعددی با موضوعات مختلف و تنها در حوزه فیلمای بلند فعالیت دارند، افزود: این جشنواره‌ها اغلب در تهران برگزار می‌شد و برگزاری جشنواره با کیفیتی مانند حسنات که در اصفهان برگزار می‌شود و در راستای نمایش فیلم کوتاه گام برداشته است نیاز ضروری سینمای کشور است که خوشبختانه با قدرت اجرا می‌شود.
این منتقد سینما و فیلم‌نامه‌نویس تاکید کرد: جشنواره حسنات فرصت بسیار خوبی برای جوان‌های علاقمندی است که رسانه در اختیار ندارند و توانستند از طریق این جشنواره در اصفهان ایده‌های خود را عملی کنند.
وی با اشاره به اینکه نباید به برگزاری جشنواره های هنری با دید منفی نگریست و به نوعی هدر رفت پول دانست، اضافه کرد: برگزاری جشنواره‌های هنری اگر چه یک دورهمی از هنرمندان است اما باید در این گردهمایی‌ها و دورهمی ها شاهد تولیدات جدید هنری و فیلم باشیم.
دولکو اعلام کرد: جشنواره‌ها باید کوچک سازی شود و موضوعی کار کنند تا بتوانیم در جهت بسط و گسترش هنرگام موثری برداریم.
وی با اشاره به اینکه اگر امروز جشنواره ها به یک دورهمی مبدل شده و خروجی در حوزه کیفی سازی آثار هنری ندارد مقصر جشنواره نیست، ادامه داد: لازم است که برای جشنواره‌ها داوران و منتقدین متناسب، از افراد صاحب نظر در ورک شاپ استفاده کنند و دورهمی ها را گردهمایی همفکری مبدل سازند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *