همایون اسعدیان: شهر اصفهان بار گرانی از ادبیات، موسیقی، و هنرهای نمایش را پر افتخار بر دوش دارد
می 12, 2018
از بوسه کیومرث بر شانه حسن تا تضمین حیات جشنواره با ابلاغ استاندار
می 12, 2018

رئیس جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان عصر شنبه در آیین افتتاحیه هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان اظهار داشت: بسیار خرسندیم که توفیق یافتیم تا هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان را با موضوع احسان و نیکوکاری را آغاز کنیم.

وی با بیان اینکه جمع حاضر از بزرگان وهنرمندان کشور  و صاحب نظر در این بخش هستند، ابراز داشت: برای نخستین بار در کشور یک موسسه خصوصی آن هم خیریه اقدام به برگزاری جشنواره فیلم کرده است که این امر در نوع خود بی نظیر است.

ملایی با بیان اینکه از ابتدای برپایی جشنواره به دنبال این بودیم که با زبان هنر موضوع احسان و نیکوکاری را که یک نیاز اساسی بشر است  در بطن جامعه نهادینه کنیم، تاکید کرد: سعی ما این است که  فرهنگ و ادبیات نیکوکاری را از زبان هنرمندان کشور بیان کنیم چراکه گوش شنوا در این راه بیشتر است.

وی با اعتقاد بر اینکه در هفت سال گذشته جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات شاهد حضور هنرمندانی بی ادعا بوده است، گفت: شاید برگزاری این جشنواره توسط نهادهای دولتی نیازمند توقعات خاص و ویژه‌ای بود اما دوستان و هنرمندان ما بدون توقع در این جشنواره حضور یافته و آثار بسیار ماندگاری را از خود به جا گذاشتند.

رئیس جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان تاکید کرد: همراهی نهادهای مختلف استان با این جشنواره را ارج می نهیم که تمام قد در کنارما ایستادند و خواهش ما این است که این جشنواره بومی و با موضوع خاص احسان و نیکوکاری را پاس بداریم.

وی با بیان اینکه سبقه فرهنگی استان اصفهان می طلبد که جشنواره فیلم بومی با این ابعاد در آن برگزار شود، گفت: ما فرصتی طلایی در پیش رو داریم که با توجه به چهره‌های  فرهنگی استان و شهر از این شرایط بهره برده و جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات را به نهادی پایدار در استان تبدیل کنیم.

ملایی ادامه داد: این نهاد پایدار چند ویژگی دارد، یکی این که توسط بخش خصوصی برگزار می‌شود و دیگری اینکه در شهری پا گرفته است که سبقه فرهنگ و آثار تمدنی آن در ایران و دنیا زبازنزد است و امیدواریم نهادهای استان در راسنای ماندگاری این جشنواره همکاری  خود را با ما ادامه دهند.

رئیس جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان با یادی از زاون قوکاسیان دبیر فقید جشنواره تاکید کرد: در هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان که یادگاری از زاون است، از همایون اسعدیان و حسن اکلیلی هنرمندان خیر کشورمان و سه خیریه معروف استان تجلیل می‌شود که امیدواریم این رویه در سالهای بعدی نیز به نیکی ادامه پیدا کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *