برگزیدگان بخش داستانی ششمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات معرفی شدند
مارس 8, 2017
رونمایی از تصنیف «با من صنما»  با صدای برادران دوقلوی سعیدی
مارس 8, 2017

 

شهردار اصفهان گفت: اصفهان به عنوان اسطوره شهر نیاز به بازخوانی دارد و جشنواره فیلم کوتاه حسنات  بهترین راه برای این بازخوانش فرهنگی است.

به گزارش ستاد خبری جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان، مهدی جمالی‌نژاد در مراسم اختتامیه  این جشنواره اظهار داشت: بارها درباره اصفهان گفته و شنیده ایم اما نه زبان از گفتن و نه قلم از نوشتن خسته نمی‌شود.

وی با بیان اینکه نام اصفهان  درهمیشه دوران برتارک ایران و جهان درخشیده است، افزود: با اینکه بیش از300سال است اصفهان پایتخت کشورمان نیست اما در طول این‌ سال‌ها هرگز این را باور نکرده است.

شهردار اصفهان بیان اینکه اخیرا توسعه روز افزون و سریع را در صنایع  فرهنگی شاهد بودیم، تاکید کرد: شاخص های شهرهای فرهنگی شامل فیلم، تفریح، سرگرمی، رسانه، هنر، مستند، آموزش، بهداشت، صنعت، ورزش و غیره در این پارادایم نمودهای خوبی هستند.

وی بیان اینکه در این شهرها سهم کالاها و خدمات فرهنگی بسیار مهم است، تاکید کرد: افزایش نرخ اشتغال بخش کوچکی از شهرهای فرهنگی است.

جمالی نژاد با اشاره به اینکه آنچه صنایع فرهنگی  را از صنایع سخت جدا می کند محتوای فکری، ارزشی و اخلاقی است، بیان داشت:شهرها و کشورهایی موفق هستند که پیام تغییر پارادایم را زودتر دریافت کنند واسطوره شهرهایی مانند اصفهان می توانند مصادیق آن باشند.

وی از اصول این شهرها را  روایت مندی دانست، اضافه کرد:  اصفهان به عنوان کهن شهر نیازمند روایت مندی است و باید میراث اصیل و فاخر ما که بهترین هنرهای روایی هستند بازخوانی، شناسایی و معرفی شوند.

شهردار اصفهان گفت: اصفهان به عنوان اسطوره شهر نیاز به بازخوانی دارد و سینما، تئاترو هنرهای مختلف بهترین هنر روایی شهر هستند که می توانند اصفهان امروز را روی صحنه بیاورند.

وی با اشاره به  اینکه شهر اصفهان به عنوان شهر شاخص اسلامی متصف به صفات الهی است، اظهار داشت: امیدوارم این بازخوانی را به بهترین نحو انجام دهیم که این جشنواره بهترین راه برای این بازخوانش فرهنگی است.

جمالی نژاد  با تاکید بر اینکه اگر اصفهان نیمی از جهان است نه به خاطر جاذبه های صرف تاریخی است بلکه میراث معنوی و هنرمندان خالق آنها نیمی دیگر از جهان اصفهان را رقم زدند، تصریح کرد: اصفهان به عنوان شهر اسطوره ای نباید هنرش نیز مانند رودخانه زاینده رود خشک شود.

 

دیدگاه ها بسته شده است