دیدارحسناتی ها با زوان قوکاسیان
مارس 9, 2015
بخشهای رقابتی پنجمین دوره جشنواره فیلم حسنات مشخص شدند
مارس 17, 2015

مستند ساز و پژوهشگر حوزه سینما با بیان اینکه در حوزه فیلم کوتاه به دنبل پژوهش‌های علمی نیستیم، ادامه داد: فیلم کوتاه درک شخصی و نگاه هنری تاثیرگذار است.

به گزارش ستاد خبری جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان محمد تهامی نژاد در نشست تخصصی – آموزشی پژوهش در سینما که به عنولان آخرین نشست هفته فیلم کوتاه حسنات اصفهان برگزار شد پژوهش را لازمه کار هنر دانست و ابراز داشت: هنرمندان در هنگام انتخاب موضوعی برای ساخت اثر خود ابتدا باید بررسی‌های اولیه را انجام دهند و به دنبال آن با توجه به آنچه نیز برایشان سوال می‌شود اثر خود را پیاده کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از آثاری که در سینما و تلویزیون در بخش مستند دیده می‌شود بیشتر در حد پژوهش‌های اکتشافی بوده و در سطح اطلاعات عمومی است، گفت: این در حالی است که آثار حرفه‌ای در سطوح مختلف پژوهش ساخته شده‌اند.

این مستند ساز و پژوهشگر حوزه سینما با اشاره به اینکه انجام پژوهش باید از دوران ابتدایی به انسان‌ها داده شود، افزود: این در حالی است که در کشور ایران پژوهش‌های صورت گرفته در مقطع ابتدایی تا دانشگاه در بسیاری از موارد به صورت تقلید است و پژوهش جدیدی صورت نگرفته است.

وی در ادامه با اشاره به اولین فیلم تهیه شده در اصفهان اظهار داشت: اولین فیلم ساخته شده در اصفهان با عنوان ” کشور شیر و خشک ” بوده که به دست آلمانی‌ها در سال 1312 و در میدان امام (ره) ساخته شده است ضروری است که مستندسازان نسبت به این امر توجه داشته باشند.

تهامی نژاد اضافه کرد: برخلاف دیگر کارهای پژوهشی که نیاز به ذکر منبع ضروری است در کارهای پژوهشی در سینما نیازی به ذکر منبع نیست.

وی آرشیو آثار سینمایی را نیز ضروری عنوان کرد و افزود: آرشیو تاریخی در هر بخشی می‌تواند به کسانی که در آینده قصد پژوهش دارند کمک کنند اما باید به یاد داشته باشیم که این آرشیو باید دقیق باشد چرا که اصلاح آن غیر ممکن است.

این مستند ساز و پژوهشگر حوزه سینما با بیان اینکه در حوزه فیلم کوتاه به دنبل پژوهش‌های علمی نیستیم، ادامه داد: فیلم کوتاه درک شخصی و نگاه هنری تاثیرگذار است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *