رسول صدرعاملی:نقش سینما در فرهنگسازی جامعه بی بدیل است/آثار حسنات باید در فضای مجازی به نمایش درآید
فوریه 23, 2016
انتقال دانش و تجربه هنرمندان بنام کشور در پنجمین جشنواره حسنات/برگزاری 9 کارگاه آموزشی در روزهای برگزاری جشنواره
فوریه 23, 2016

به گزارش ستاد خبری جشنواره حسنات، تجلیل از خیریه‌های نیکوکار و تاثیرگذار در پرداخت به مفاهیم خیر در جامعه، همواره از سیاست‌های مورد توجه جشنواره فیلم کوتاه حسنات در طول چهار دوره برگزاری بوده است و بر این اساس در پنجمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان از سرکار خانم زهرا بنیانیان مدیرعامل موسسه خیریه صدیقین تجلیل خواهد شد.

این خیریه ابتکار جدیدی در بحث خدمت‌رسانی و نهادینه کردن فرهنگ نیکوکاری در جامعه در پیش گرفته و مبحث خدمت‌رسانی به زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست را مدنظر قرار داده است.

این خیریه تلاش دارد فضایی فراهم کند تا زنان سرپرست خانواده بتوانند با احساس آرامش و ایمنی در آن فضا مهارت بیاموزند، شاغل شوند و جایگاه اصلی خود را در جامعه پیدا كنند.

این پیگیری‌ها به یقین نیاز به عشق، علاقه و ایمان به لطف خداوند و همت و جدیت برای پیگیری مداوم كارها را دارد و خانم زهرا بنیانیان، زنی است كه می‌توان این ویژگی‌ها را در شخصیت او یافت. كسی كه مشكلات و تنگناها هرگز او را ناامید نكرده و ایمان دارد كه هر چند راه مؤسسه خیریه صدیقین در رسیدن به هدفی كه انتخاب كرده، دشوار است ولی با توكل به خدای بزرگ و همت و تلاش جمعی و خالصانه می‌توان هر مشكلی را از سر راه برداشت.

خانم بنیانیان دانش آموخته رشته روانشناسی بالینی در مقطع كارشناسی و حقوق بین الملل در مقطع كارشناسی ارشد است، وی معتقد است زنان سرپرست خانواده افزون بر آن كه به دلیل مشكلات و شرایط دشوار از نظر روانی آسیب دیده‌اند، متأسفانه محدودیت‌ها و كاستی‌های قانونی و حقوقی نیز باعث شده كه بر مشكلات آنان افزوده شود.

مدیرعامل مؤسسه خیریه صدیقین با تأكید بر این كه مردم كشور ما باایمان و نوع دوست هستند، معتقد است آگاه‌سازی و اطلاع رسانی درست از مشكلات زنان سرپرست خانواده می‌تواند انگیزه‌ خیرین را برای حل مشكلات این قشر جامعه برانگیزد و مؤسسه خیریه صدیقین وظیفه دارد كه بدرستی و واقع‌بینانه مشكلات و كاستی‌های آنان را بشناساند و این شناخت را به خیرین و مسؤولان دولتی و اجرایی منتقل كند.

در اختتامیه پنجمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات در بخش تجلیل‌ها، از زهرا بنیانیان مدیرعامل موسسه خیریه صدیقین نیز تجلیل می‌شود.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *