برپایی جشنواره حسنات یک احساس نیاز در دوران معاصر است
فوریه 25, 2013
هنر بهترین ابزار احیای ارزش ها در جهان معاصر است
فوریه 26, 2013

به گزارش روابط عمومی و ستاد خبری سومین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات و به نقل از دبیرخانه، در سومین سال برگزاری این جشنواره  بزرگداشتی برای کارگردان برجسته ایران، مسعود جعفری جوزانی برگزار خواهد شد.

مسعود جعفری‌جوزانی در 18 آذرماه سال 1327 در شهر ملایر استان همدان به دنیا آمد. وی دارای مدرك كارشناسی ارشد فیلمسازی از دانشگاه ایالتی سان فرانسیسكو است. او فعالیت سینمایی را با كارگردانی فیلم‌های كوتاه آغاز كرد. از دیگر فعالیت‌های او می‌‌توان به مجوز تدریس مادام‌العمر در دانشگاه ایالتی سان فرانسیسكو، تدریس در دانشگاه‌های كشور و مدیریت موسسه «جوزان فیلم» اشاره داشت. او در سال 64 فیلم جاده‌های سرد را كارگردانی كرد و یك سال بعد شیر سنگی را مقابل دوربین برد و پس از آن در مسیر تندباد، یك مرد یك خرس، دل و دشنه و بلوغ را کارگردانی کرد. شاید جالب باشد بدانید كه در مجموعه پرطرفدار «شهر موش‌ها»، وی مشاور هنری بوده  است. وی همچنین نویسندگی فیلمنامه های  چشم‌هایش، بلوغ، دل و دشنه، یك مرد یك خرس، سایه خیال، در مسیر تندباد، شیر سنگی را نیز برعهده داشته است. این کارگردان برجسته ایرانی در مقام تهیه‌كنندگی فیلم‌های شیرسنگی، سایه خیال، یك مرد یك خرس، دل و دشنه، بلوغ، غروب شد بیا، همخانه و ناصرالدین شاه آكتور سینما را هم در کارنامه خود دارد. وی همچنین نویسندگی و کارگردانی سریال فاخر و بیادماندنی «در چشم باد» را هم برعهده داشته است.

سومین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات به پاس ارج نهادن به سالها فعالیت هنری این هنرمند گرانمایه بزرگداشت وی را برگزار می کند. شایان ذکر است این دوره از جشنواره از 11 لغایت 14 اسفند ماه سال جاری در اصفهان برگزار می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *