در آیین افتتاحیه سومین دوره جشنواره فیلم حسنات: کتاب برترین فیلمنامه های دومین جشنواره حسنات رونمایی شد
مارس 1, 2013
رئیس بنیاد سینمایی فارابی: تقدیم یک تبسم هم، نوعی احسان و نیکوکاری است
مارس 2, 2013

بزرگداشت مقام هنرمند اصفهانی “فاضل فاضلی پارسا” در قالب برنامه های جنبی جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و ستاد خبری سومین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات، این مراسم یادبود امشب با حضور “فرخنده فاضلی پارسا” فرزند این هنرمند مرحوم، مسئولان سومین جشنواره فیلم کوتاه حسنات در اصفهان و نیز جوانان فیلمساز این استان در سالن آمفی تئاتر تالار فرشچیان برگزار شد.

براساس این گزارش در این آیین و پس از پخش فیلم کوتاه هفتاد و پنج سالگی اثر “میلاد سهایی” از دختر بابا فاضل تقدیر شد.

در این مراسم “امرالله احمدجو” ، کارگردان سریال به یادماندنی “روزی روزگاری” گفت: کاش می شد پیش از فوت هنرمندان پیشکسوت از آن ها تقدیر کرد.

وی با اشاره به “حسن اکلیلی” نقش مکمل بابا فاضل تصریح کرد: این دو بازیگر برجسته در کارهای مشترک خود فضایی شاد را برای مخاطبان ایجاد می کردند.

وی ادامه داد: بابا فاضل نمونه یک هنرمند عاشق بود و هیچگاه به نوع نقش خود و یا جایگاه درج نامش در تیتراژ گلایه نمی کرد و همواره شخصیتی محبوب و دوست داشتنی داشت.

این کارگردان سینما اظهار کرد: بدون شک نگاه غربی ها به سینمای ایران نگاهی سیاسی است نه هنری، بنابر این باید در ساخت برنامه ها و انواع فیلم ها دقیق و حرفه ای عمل کرد.

همچنین در این مراسم “حسن اکلیلی” گفت: این بازیگر فقید در تمام مراحل زندگی خویش با اطرافیان همراهی کرد و سرشار از انرژی و شادی بود.

این بازیگر سینما و تلویزیون خاطرنشان کرد: بابا فاضل در بیش از 100 فیلم کوتاه و بلند و 120 نمایش به هنرنمایی پرداخت.

وی به صدای خوب و بی همتای بابا فاضل اشاره کرده و افزود: این هنرمند خورشیدی تابان در تئاتر اصفهان بود.

دبیر سومین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات نیز اظهار کرد: بیشترین تاثیری که این بزرگداشت باید داشته باشد برای جوانانی است که قصد فیلمسازی دارند.

“زاون قوکاسیان” با اشاره به فیلم کوتاه هفتاد و پنج سالگی اثر “میلاد سهایی” افزود: از این گونه آثار باید آموخت که چگونه می توان یاد ونام هنرمندان پیشکسوت و خاطرات آن ها را زنده نگه داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *