معرفی هیات انتخاب بخش «هر شهروند یک فیلم کوتاه» جشنواره حسنات/ انتخاب فیلم برگزیده تماشاگران با آرای مردمی
فوریه 27, 2017
سه نشست موضوعی با ابراهیم حقیقی، بهرام عظیمی و خسرو دهقان در «حسنات»
فوریه 28, 2017

صبح امروز مراسم قرعه کشی برگزیدگان مسابقه کتابخوان با موضوع « احسان نیکوکاری» برگزار شد و 60 نفر از میان 8هزار شرکت کننده در این مسابقه به قید قرعه به عنوان نفرات برتر این جشنواره انتخاب شدند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم کوتاه حسنات اصفهان مراسم قرعه کشی مسابقه کتابخوان با موضوع «احسان و نیکوکاری» صبح امروز با حضور رئیس شورای سیاستگذاری ششمین جشنواره فیلم کوتاه حسنات و سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان برگزار شد و در نهایت 60 نفرازبرگزیدگان این مسابقه از میان 8هزار شرکت کننده در این مسابقه به قید قرعه به عنوان نفرات برتر این جشنواره انتخاب شدند.

سید علی نکویی، رئییس شورای سیاست گذاری جشنواره فیلم کوتاه حسنات در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین مسابقه و حضور شرکت کنندگان بیشمار در این مسابقه گفت:خوشبختانه تجربه اول برگزاری مسابقه کتابخوانی در خلال برگزاری جشنواره حسنات برای ما بسیار خوب و با ارزش بود زیرا حضور اقشار مختلف جامعه در مسابقه کتابخوانی احسان نیکوکاری را شاهد بودیم.

وی با اشاره به اینکه از اهداف مهم جشنواره حسنات ترویج فرهنگ نشر و نیکوکاری است افزود:ترویج کتابخوانی خود یک حسنه بسیار بزرگ است که با کمک و همیاری همه ارگان ها و نهاد ها می توان به این هدف غایی دست یافت.
رئیس شورای سیاستگذاری ششمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان با بیان اینکه برگزاری مسابقه کتابخوانی یکی ازابزارهایی است که جوانان را تشویق به یک کارحسنه و نیکو می کند بیان داشت:همکاری بین نهاد کتابخانه ها و جشنواره حسنات درسال جاری بسیار خوب بود و ما امیدورایم که این همکاری در سال های آینده نیز با قوت بیشتری دنبال شود تا بتوانیم درزمینه ترویج فرهنگ مکتوب و کتابخوانی و ترویج آن در جامعه فعالیت نماییم.

وی تاکید کرد: پیشنهاد ما این است که درمراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی افراد شاخص درزمینه کتابخوانی به آئین افتتاحیه جشنواره دعوت شوند تا مردم نیز برای حضور در عرصه های فرهنگی بیشتر رغبت نشان دهند.

وی ادامه داد: ازاداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان می خواهیم که بعد از برگزاری جشنواره حسنات ارتباط موثرو تنگاتنگی بین نهادکتابخانه ها و جشنواره حسنات برگزار شود تا بتوانیم در زمینه فرهنگ مکتوب بیشتر فعالیت کنیم.

در ادامه امیر هلاکویی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی استان اصفهان ،ضمن ابرازخرسندی ازفعالیت مشترکی که بین اداره کتابخانه های عمومی و جشنواره حسنات صورت گرفته است گفت:همه ما وظیفه داریم که برای ارتقاء آگاهی بخشی به عموم مردم از طریق فرهنگ کتابخوانی تلاش بیشتری نماییم.

وی بیان داشت: از زمان فعالیتم در نهاد کتابخانه های عمومی استقبال ازمسابقه کتابخوانی که در چنین سطح و با حجم بالایی از شرکت کنندگان باشد را شاهد نبوده ام و امیدوارم که حرکت های مشترک فرهنگی بین نهاد کتابخانه ها و جشنواره حسنات با قوت پیگیری شود و ما در آنیده شاهد برگزاری برنامه های متنوع در سطح این دو نهاد باشیم.

محمد سعید عشاقی ، جانشین رئیس جشنواره فیلم کوتاه حسنات نیز در ادامه ضمن تشکر و قدردانی از زحمات هر دو نهاد که در برگزاری مسابقه احسان نیکوکاری مشارکت فعال داشته اند به این مطلب اشاره داشت که خوشبختانه اولین تجربه همکاری جشنواره حسنات با نهاد کتابخانه های عمومی بسیار موفقیت آمیز بود و ما درآینده شاهد فعالیت های اثر گذار از سوی این دو ارگان خواهیم بود .

وی تصریح کرد: نتیجه این فعالیت خوب ، همدلی و همکاری خوب بین اعضا بود که می طلبد این نوع تعامل در راستای دیگربرنامه ها و رویدا های فرهنگی ، هنری و اجتماعی مورد توجه مسئولان قرار گیرد تا در برگزاری برنامه ها شاهد دوگانگی آراء و تصمیم گیری ها نباشیم .

وی بیان داشت: آمار بالای شرکت کنندگان درمسابقه کتابخوانی ، حضور نهاد های فرهنگی و اجتماعی در ششمین دوره جشنواره حسنات حکایت ازنهادینه شدن جشنواره حسنات در بین تمام اقشار جامعه دارد.

وی با اشاره به همدلی اعضا و کارکنان نهاد و اداره کل کتابخانه های عمومی در برگزاری مسابقه احسان نیکوکاری و همچنین مشارکت درجشنواره حسنات تاکید کرد:نشست کتابخوان نیزبا حضورهنرمندان عرصه سینما در17 اسفندماه مقارن با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی درهنرستان هرهای زیبا اصفهان برگزار می شود .

وی گفت:از 15تا 18 اسفند ماه کارگاههای جشنواره حسنات درهنرستان هنرهای زیبا برگزار می شود .

محسن منتظرالقائم، مدیر روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی استان اصفهان؛ نیزبا اعلام اینکه درمسابقه احسان نیکوکاری 7هزار و 832 نفر شرکت کردند که با بررسی پاسخ ها چنین به دست آمد که 2هزار و 932 نفرپاسخ اشتباه و 4 هزار و900 نفر نیز پاسخ های صحیح به سامانه پیامکی جشنواره ارسال کردند .

وی با اشاره به اینکه کل پاسخ صحیحی ارسالی به این مسابقه 3هزار و891 نفر بوده است افزود:ازاین تعداد 60نفر به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند.

منتظرالقائم در زمینه برگزاری نشست کتابخوان نیز پیشنهاد داد: این نشست با حضور چهره های فرهنگی و هنری برگزار شودزیرا جوانان و دانشجویان بهتربا این موضوعات ارتباط برقرار می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *