اکبری: هنرمندان فراتر از ذهنیت جامعه به موضوع حسنات بپردازند/ضرورت تبیین مضامین مرتبط با نیکوکاری برای هنرمندان

احمدی:جامعه نیازمند نگاه‌‌های عمیق به مبحث نیکوکاری است/فیلمسازان به شکل تخصصی برای حسنات فیلم می‌سازند
فوریه 23, 2016
گزارش تحلیلی جشنواره پنجم حسنات (بوشهر): ارسال 28 اثر به دبیرخانه جشنواره حسنات/4 اثر داستانی به بخش مسابقه راه یافت
فوریه 23, 2016

داور بخش پویانمایی جشنواره حسنات گفت: لازم است با هدف‌گذاری برای سالهای آینده فیلمساز، کارگردان و فیلمنامه‌نویس را به این سمت و سو ببریم که فراتر از حلقه موجود در ارتباط با موضوع حسنات را نگریسته و پا را فراتر بگذارند.

نعمت‌الله اکبری در گفتگو با ستاد خبری جشنواره حسنات در ارتباط با کیفیت آثار ارسالی به پنجمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اظهار داشت: فیلم‌های پویانمایی ارسال شده به پنجمین جشنواره حسنات نسبت به سالهای قبل به لحاظ کمی و کیفی رشد قاب توجهی داشته است.

وی با بیان اینکه اغلب فیلم‌های ارسالی معناگرا بوده و محوریت حسنات را دنبال می‌کند، ابراز داشت: امسال فیلم‌ها از نظرساختاری و رعایت ویژگی‌های لازم برای ساخت فیلم خوب رشد خوبی داشتند و بر این مبنا به نظر می‌رسد جشنواره حسنات توانسته در هدایت استعدادهای جوان به سمت و سوی ساخت فیلم‌های خوب در راستای موضوع حسنات موفق‌تر از سال‌های گذشته عمل کند.

داور بخش پویانمایی جشنواره حسنات با اشاره به اینکه همچنین اغلب مضامین فیلم‌های ارسالی به موضوع جشنواره حسنات نزدیک بودند، تاکید کرد: البته انتظار و توقع ما در ارتباط با پرداختن به موضوع جشنواره حسنات بیشتر از حد کنونی بود و بر این اساس پیشنهاد می‌شود با هدف‌گذاری برای سالهای آینده فیلمساز، کارگردان و فیلمنامه‌نویس را به این سمت و سو ببریم که فراتر از حلقه موجود موضوع حسنات را نگریسته و پا را فراتر بگذارند.

وی ادامه داد: بر این اساس از دیدگاه من باید ششمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات از اختتامیه آغاز و اهداف و پیشنهادهای مطرح شده توسط هنرمندان و صاحب‌نظران برای ارتقای این جشنواره با برنامه‌ریزی صحیح در طول سال دنبال شود تا در جشنواره بعدی با موفقیت به اهداف مدنظر دست پیدا کنیم.

اکبری با بیان اینکه لازم است مضامین مرتبط با حسنات به شکل جزئی‌تری برای هنرمندان تبیین شود، تاکید کرد: هنرمندان به طور معمول با تیزبینی خاص خودعلائم و پیام‌های اجتماعی مختلف را زودتر از بقیه درک می‌کنند و بر این اساس لازم است پیام ما نیز به هنرمندان براساس اهداف و فعالیت‌های این جشنواره مشخص باشد تا بر اساس آن به درون جامعه نگریسته و نگارش فیلمنامه و ساخت فیلم را بر این رویه طرح‌ریزی کنند.

وی تاکید کرد:  البته این موضوع که فیلم‌هایی با توجه به موضوعات جشنواره ساخته می‌شود و نهادهای مختلفی نیز در این ارتباط کار می‌کنند نشانه‌های خوبی از توفیق جشنواره حسنات در میان ذهن جامعه به ویژه هنرمندان و مسئولان است.

داور بخش پویانمایی جشنواره حسنات اضافه کرد: بر این اساس پس از برگزاری جشنواره پنجم باید با گام‌های استوارتر و امیدوارتر نسبت به سال‌های گذشته برای برگزاری جشنواره اقدام کنیم و امیدواریم این جشنواره با برنامه‌ریزی صحیح سال به سال دستاوردهای شکیل‌تر و بهتری را برای جامعه و هنرمندان به دنبال داشته باشد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *