برگزاری جشنواره حسنات وظیفه عمومی همه نهادها باشد
مارس 7, 2017
دقایقی دیگر نامزدهای ششمین جشنواره حسنات معرفی می‌شود
مارس 7, 2017

بهرام عظیمی گفت: کسی که انیمیشن کار می کند باید طنز را بشناسد، سینما، کاریکاتور و فیلم های ساخته شده را نیز بشناسد.

به گزارش ستاد خبری ششمین جشنواره فیلم کوتاه حسنات، بهرام عظیمی در نشستی با موضوع انیمیشن جشنواره ای اظهار کرد: کسی که انیمیشن کار می کند باید طنز را بشناسد، سینما، کاریکاتور و فیلم های ساخته شده را نیز بشناسد.

وی افزود: 95 درصد کارگردانان انیمیشن کاریکاتوریست بوده اند. در انیمیشن کار عملی بسیار مهم است، نقاشی کردن، کاریکاتور کشیدن، فیلم دیدن و شناخت و استفاده از رنگ ها برای تجربه کار عملی اهمیت دارد.

این انیماتور ادامه داد: بیشتر کارگردانان آثاری که می سازند را پیش از این در زندگی تجربه کرده اند و این برگ برنده آنها در آثارشان است. اگر کارگردان دست به قلم باشد و بتواند ایده هایش را روی کاغذ بیاورد، موفق تر است چون در فیلمنامه نویسی مهارت پیدا می کنند و با عوامل بهتر ارتباط برقرار می کند.

عظیمی اضافه کرد: برای فیلمنامه نویس شدن، اصول فیلمنامه نویسی را می توان با دیدن فیلم های مختلف و خوش ساخت آموخت.

وی در مورد تأثیر جشنواره بر افراد گفت: خیلی از مواقع جشنواره ها افراد را خلاق می کنند و برای ساخت فیلم انگیزه پیدا می کنند اما گاهی اوقات هم افرادی تحت تاثیر فیلم های جشنواره ای به کپی برداری رو می آورند.

این انیماتور با اشاره به فیلمنامه «آل» که نوشته خودش است، گفت: این فیلمنامه به کارگردانی حمید بهرامی و با بازی مصطفی زمانی ساخته شد. علت نوشتن این فیلمنامه، تجربه های شخصی کودکی و ترس از جن و ماورالطبیعه بود که به نظرم فیلم خوبی از آب در نیامد چون کارگردان فضای فیلمنامه و روایت را درست درک نکرده بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *