مکاریان: جشنواره حسنات مفاهیم مغفول مانده احسان را به هنرمندان یادآوری می کند
ژانویه 27, 2014
فریدون خسروی: جشنواره حسنات، اصفهان را از حالت سفره اندازی برای پایتخت خارج کرده است
ژانویه 27, 2014

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان آمادگی خود را برای حمایت مادی و معنوی از جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان اعلام می کند.

حجت الاسلام حسن امیری در گفتگو با خبرنگار ستاد خبری چهارمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان با بیان اینکه برخلاف عقیده بسیاری از کارشناسان مقوله احسان و نیکوکاری در جامعه کنونی کمرنگ نشده است، اظهار داشت: در این راستا عدم ارتباطات مستقیم بین افراد جامعه بیشتر مورد توجه است و می توان گفت احسان و نیکوکاری در لایه های پنهان جامعه اتفاق می افتد.

وی کم کاری در حوزه تبلیغات و معرفی کارهای خیر را یکی از بزرگ ترین ضعف های جامعه ی کنونی عنوان کرد و افزود: متاسفانه ساماندهی خیران و کسانی که در این زمینه فعالیت می کنند در کشور به درستی انجام نشده است و این یکی از بزرگ ترین ضعف های موجود در خصوص احسان و نیکوکاری در جامعه است.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه با استفاده از رسانه و هنر می توان قابلیت های احسان و نیکوکاری موجود در جامعه را به عموم مردم معرفی کرد، اظهار داشت: در این راستا ضروری است که ارگان های مختلف به این امر توجه بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت نهادهایی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان بهزیستی توانسته اند به میزان قابل توجهی در کاهش نیازمندان در جامعه نقش آفرینی کنند، اداه داد: البته در این میان خیرانی هستند که بدون ساماندهی در جامعه به انجام کار خیر می پردازند وضروری است که ساماندهی این دسته از خیران ینز در دستور کار قرار گیرد.

حجت الاسلام امیری با بیان اینکه با توجه به شرایط جامعه ی کنونی نمی توان مردم ایران را متهم به عدم توجه به همنوعانشان کرد، افزود: در این راستا باید فعالیت هایی فرهنگی و تبلیغاتی دنبال شود که بتواند به خوبی جلوه های احسان و نیکوکاری را در جامعه نمایان سازد.

وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات طی سه سال گذشته توانسته است به میزان قابل توجهی در معرفی ظرفیت های احسان و نیکوکاری در جامعه نقش آفرینی کند، ادامه داد: از آنجایی که فیلم کوتاه تاثیر بسزایی بر روی اذهان عمومی دارد می تواند تبلیغات خوبی برای ترویج این مضامین در جامعه داشته باشد.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان برقراری ارتباط هنرمندان با احسان و نیکوکاری را لازمه ی تاثیرگذاری اثر تولید شده توسط آنها دانست و ادامه داد: در این راستا ضروری است که هنرمندان آشنایی ذاتی و فطری با مضامین انسان دوستانه را داشته باشند تا بتوانند اثر خوب و ماندگاری را از خود بجای بگذارند.

وی که وقف را یکی از شاخه های اصلی احسان و نیکوکاری در جامعه عنوان کرد در خصوص تاثیر تولیدات سینمایی برای ترویج فرهنگ این سنت حسنه اظهار داشت: چنانچه بخشی ویژه ی وقف در این جشنواره تعریف شود می تواند تاثیر بسزایی در گرایش مردم جامعه نسبت به این امر حسنه داشته باشد.

حجت الاسلام امیری در ادامه با بیان اینکه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان آمادگی خود را برای حمایت مادی و معنوی از جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان اعلام می کند، افزود: شورای سیاستگذاری این جشنواره باید نیازها و برنامه های خود را به اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اعلام کند تا برنامه ریزی های مورد نیاز در خصوص همکاری این اداره کل با مسئولان برگزاری این جشنواره انجام شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *