فریده روشن: احسان و نیکوکاری باید سینما را تقویت کند
می 11, 2018
دولکو: جشنواره‌ها باید موضوعی برگزار شود
می 11, 2018

امیر سحرخیز، داور بخش پویانمایی هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات، جشنواره را بستر شناسايي ظرفيت‌هاي هنرمندان كشور دانست و با اشاره به دو كشف جديد در حوزه پويانمايي در هفتمين جشنواره حسنات گفت: به دلیل اینکه بهترین آثار طی دو سال گذشته به این دوره از جشنواره ارسال شده بود، بنابراین داوری و انتخاب برگزیده ترین پویانمایی بسیار سخت بود.
وی با اظهار اینکه سطح آثار ارسالی در تمام حوزه‌ها به این دوره از جشنواره بسیار عالی بود، ادامه داد: تمام فیلم‌ها معتبر بودند به طوریکه پویانمایی هایی که در جشنواره های داخلی و خارجی ارسال شده بود به این دوره از جشنواره نیز راه یافته بود.
داور بخش پویانمایی هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات از دو کشف جدید در بین آثار رسیده در بخش پویانمایی خبر داد و گفت: جشنواره حسنات امسال از بعد کیفی بهترین جشنواره در بین جشنواره های سالهای اخیر است.
وی با اشاره به اینکه این جشنواره دارای نظم و کیفیت بالایی است، گفت: دو سال اخیر و به ویژه امسال سال های کلید برای پویانمایی ایران است.
سحرخیز پویانمایی را در سه گروه پویانمایی کوتاه، بلند و سریالی یا تلویزیونی تقسیم بندی کرد و گفت: پویانمایی کوتاه ایران در دنیا شناخته شده است و در این بخش بسیار مستقل عمل کردیم به طوریکه جایگاه خود را از نظر تکنیکی پیدا کرده است.
وی با بيان اينكه در حال حاضر شاهد تولید پویانمایی‌های کوتاه ایرانی هستیم اما در حوزه پویانمایی تلویزیونی و بلند، در ابتدای راه هستیم، افزود: به خاطر سفارشی برخورد کردن تولید کنندگان در حوزه پویانمایی تلویزیونی نتوانستیم موفق عمل کنیم.
اين داور هفتمين جشنواره ملي فيلم كوتاه حسنات گفت: در زمان حاضر پویانمایی در هنرهای سینمایی،‌ نمایشی و تئاتر جا باز کرده است و آثار خوبی را مثل فیلم نفس که بخش‌هایی از فیلم را به پویانمایی اختصاص داده بود، شاهدیم.
سحرخیز اعلام کرد: امروز با حجم زیادی از پویانمایی‌ها در سطح شبکه‌های اجتماعی مختلف روبه‌روهستيم که مخاطبین به راحتی می‌توانند از طریق این شبکه‌ها پویانمایی خود را انتخاب کنند و همین باعث شده که شاهد استقبال مردمی خوب از پویانمایی‌های ساخته شده باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *