از بوسه کیومرث بر شانه حسن تا تضمین حیات جشنواره با ابلاغ استاندار

حسین ملایی: جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات را به نهادی پایدار در اصفهان تبدیل کنیم
می 12, 2018
محمد عیدی: جشنواره حسنات برند شهر فرهنگی اصفهان است
می 12, 2018

به گزارش ستاد خبری هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان، مراسم افتتاحیه هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان در فضایی شاد و با حضور گسترده هنرمندان و هنردوستان در کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان آغاز شد و به تدریج مسئولان استانی مانند مهرعلیزاده استاندار اصفهان، روشن، نصر اصفهانی اعضای شورای شهر و دیگر مسئولان به جمع هنرمندان حاضر در مراسم اضافه شدند.

کیومرث پوراحمد، همایون اسعدیان، حسن اکلیلی و امرالله احمدجو از مهمانان ویژه این مراسم بودند و در این میان حضور مجید قصه‌های مجید در کنار کارگردان این فیلم خاصره انگیز، فضایی زیبا را رقم زده بود که حضار را به هیجان آورد به ویژه پس از آنکه هنرمندی مانند همایون اسعدیان پس از مراسم تجلیل خود از این فیلم به عنوان یکی از غبطه‌های زندگی خود سخن به میان آورد.

همایون اسعدیان در این بخش اظهار داشت: اولین بار است در چنین مراسمی حضور دارم و بسیار خشنود هستم که در جشنواره‌ای که به ابتکار همشهریان خودم کلید خورده است امروز در میان هنرمندان کشورم حضور دارم.

برای زندگی یکی فیلمساز یک «قصه‌های مجید» کافی است
وی با ابراز اینکه من غبطه‌هایی در زندگی دارم که امروز تمایل دارم آنها را در این جمع به زبان بیاورم، ابراز داشت: من به کیومرث پور احمد غبطه می خورم، از دیدگاه من برای زندگی یکی فیلمساز یک «قصه‌های مجید» کافی است و افتخار می کنم همشهری این کارگردان کشورمان هستم.

کارگردان کشورمان با بیان اینکه به امر الله احمدجو غبطه می خورم که سریال ماندگار روزی روزگاری را ساخته است و به اصغر فرهادی که با فیلم‌هایش جهانی شده است، ابراز داشت: شهر اصفهان بار گرانی از ادبیات، موسیقی، و هنرهای نمایش را پر افتخار بر دوش دارد و افتخار می‌کنم که متعلق به این شهر هستم.

وی تاکید کرد: در دنیایی که در هر گوشه جهان فردی می تواند برای ما تعیین تکلیف کرده و جهان را به خاک و خون بکشد راهی نداریم جز اینکه عشق، دوست داشتن و محبت را ترویج کنیم.

اسعدیان بیان داشت: آغاز و پایان زندگی دست ما نیست اما اگر در این فاصله ذره‌ای احساس دوست داشتن را توسط فیلم‌هایم به مخاطبان منتقل کرده باشم برای من کافی است .

کیومرث پوراحمد هنرمند دیگری بود که سخنان با صراحت وی حضار را به تشویق واداشت، وی در این بخش یادی از فردین اسطوره بازیگری ایران به میان آورد و گفت: در زمان مرگ فردین برخی مسلولان سعی کردند با پنهان کردن زمان تدفین وی از حضور مردم در مراسم جلوگیری کنند اما امروز زمانی که پا به قطعه هنرمندان بهشت زهرا می گذاریم تنها مزاری که از دور کاملا مشخص است و همواره دسته ای گل بر خود دارد مزار فردین است.

وی افزود: پس از فردین نیز هنرمندان نام اور زیادی داشتیم اما نام فردین این گونه در میان دل‌های مردم جای باز کرده است.
کارگردان قصه‌های مجید تاکید کرد: این موضوع در مراسم ارحام صدر نیز تکرار شد و مردم با استقبال بی نظیر خود از این هنرمند در مسجد سید اصفهان نشان دادند که چقدر به وی علاقه دارند. بسیاری از هنرمندان ماند زاون قوکاسیان نیزچنین نامی جاویدان در میان مردم دارند و از یاد آنها نمی‌روند.

نکته جالب حضور استاندار اصفهان ساعتی پیش از پرواز در افتتاحیه هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان بود که نشان از جایگاه خاص جشنواره و توجه ویژه آنها به این جشنواره بومی اصفهان است.
با توجه به صحبت‌های صریح و بی پروای صدرعاملی دبیر جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان در ارتباط با اینکه حمایت مالی اندکی را از نهادهای استانی شاهد بوده ایم و این درخواست که خود هنرمندان جشنواره برای تامین مالی و ماندگاری آن تلاش کنند استاندار اصفهان در پایان سخنان خود قول داد که در کنار جشنواره باقی بماند و از نهادهای اسنتانی نیز خواست از آن حمایت کنند.

وی در این بخش از سخنان خود اظهار داشت: از دستگاه‌های استان می‌خواهم که از تمام انرژی خود را برای تقویت این رویه در جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان استفاده کنند و در این راستا ابلاغیه کتبی نیز خواهم داشت.
وی اضافه کرد: در کنار جریان جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان خود نیز حضور خواهم داشت تا در دیاری که مشحون از ارزش‌های فرهنگی و خیرات است خدمتی در این راستا داشته باشم.

در افتتاحیه جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان هنرمندان بارها و بارها از زاون به عنوان بنیان گذار سنگ بنای جشنواره یاد کردند و اشک شوق و دلتنگی بر گونه‌های اهالی هنر جریان داشت.
در این مراسم به رسم دیرین دوره‌های قبل از سه خیریه شامل انجمن‌های خیریه طوبی، انجمن حمایت از بیماران آسیب نخاعی، خیریه نذر اشتغال امام حسین ) تجلیل به عمل آمد .

عکس یادگاری حضار با هنرمندان در کنار نشان جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان پایان مراسم اختتامیه شد و زنگ آغاز جشنواره هفتم حسنات را به صدا درآمد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *