“مراسم” و “ارتفاع امید” برگزیده‌ی منتخب داوران جوان جشنواره چهارم
مارس 5, 2014
فیلمسازان به مقوله فطرت و عقل در ساخت فیلم ها توجه کنند
مارس 6, 2014

به گزارش ستاد خبری چهارمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات، روز پایانی چهارمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات و در مراسم اختتامیه این جشنواره که در سینمای ساحل اصفهان برگزار شد با حاشیه‌هایی همراه بود.

ازدحام جمعیت و حضور هنرمندان از سراسر کشور و انتظار آنها در لابی سینما برای شروع برنامه از نکات قابل توجه بود، به دلیل استقبال زیاد صندلی‌هایی را در سالن اضافه کرده بودند.

رویا نونهالی به عنوان مجری با قرائت متنی مراسم اختتامیه را آغاز و از زاون قوکاسیان به عنوان نخستین سخنران دعوت کرد و او نیز از خوشحالی اش جهت برگزاری آبرومندانه این جشنواره سخن گفت.

برنامه موسیقی نیز به عهده گروه ارکستر سمفونیک شفیعی با نواختن سه قطعه بی‌کلام و دو قطعه با کلام تنها برنامه هنری زنده این مراسم بود.

کلیپ «دو به توان بی‌نهایت» پشت صحنه‌های فعالیت چند ماهه دست‌اندرکاران را به نمایش گذاشت و پس از آن مجری با خیر مقدم به میهمانان و اینکه برای خودمان و میهمانان دست می‌زنیم چرا که اینجا اصفهان است شهر غنی و پرآوازه که هیچ مسافری در آن به میزبانش خرده نمی‌گیرد که آن را نصف جهان خوانند؛ پس همه به پا می‌خیزیم و با صدای دستهایمان رود زاینده رود را تشویق می‌کنیم.

حسین ملایی رئیس چهارمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات در ابتدای سخن از اینکه ریشه هنر در اصفهان نمی‌خشکد و به قول حافظ «باران تشنه لب را آبی نمی‌دهد کس گویا ولی شناسان رفتند از این ولایت» آغاز کرد و اینکه ما در ابتدا تصور نمی کردیم برگزاری این جشنواره با این وسعت مورد توجه قرار گیرد؛ اکنون جشنواره به مرحله ای رسیده است که بدون همراهی نهادهای دولتی نیز می‌تواند به راه خود ادامه دهد.

در ادامه کلیپ نگاهی متفاوت به فیلم‌های داستانی جشنواره و تصاویر هیت داوران فیلم‌های کوتاه داستانی پخش و گوهر خیراندیش به نمایندگی از آنها به روی سن آمد و گفت: سلام می‌کنم به تمام اصفهانی‌های عزیز و تشکر ویژه از همه عزیز انی که دلسوزانه برای جشنواره زحمت کشیدند و د تمام گفتنی‌ها را جناب ملایی و دیگران گفتند.

در ادامه تشکر از رویا نونهالی که با اجرای خود رونقی به این جشنواره می‌دهد و عذرخواهی کرد از اینکه گاهی به دلیل دل مشغولی‌ها و مسئولیت‌های زندگی که پس از فوت همسرم به دوش دارم مقداری از صحنه بازیگری دور شوم و پس از آن بیانیه را قرائت کرد.

در ادامه این بازیگر معروف سینمای کشور به خودم و اصحاب هنر تبریک می‌گویم چرا که جوانان با هوشمندی این راه را ادامه می‌دهند و زمانی که فیلم‌ها را دیدم شگفت‌زده شدم چرا که خودشان بود ایرانی و مشق مشق خودشان بود.

خوشحالم که حسنات روز به روز اوج می‌گیرد چرا که زنجیره‌ای از انرژی را در خود جمع کرده و بزرگ و بزرگتر می‌شود و از زحمات تمام عزیزان قدردانی می‌کنم.

پس از اهدای جوایز این بخش  رویا نونهالی بهترین لحظه برای یک هنرمند را زمان دریافت جایزه خواند و حیف برای کسانی که نبودند تا جایزه خود را دریافت کنند.

مراسم اهدای جوایز به همین ترتیب ادامه داشت و برخی از برندگان این دوره از جشنواره فیلم کوتاه حسنات در زمان دریافت جوایز خود به پشت تریبون رفته و جملاتی که ناشی از خوشحالی و احساسات پاکشان بود را به زبان می‌آوردند.

مانند سعیدی در هنگام دریافت جایزه‌اش با تشکر از برگزارکنندگان جشنواره و اینکه در جشنواره دلهای ما شما امشب برنده بودید.

زمانی که تقدیر ویژه داوران جشنواره چهارم به فربود فرهادی بازیگر خردسال فیلم “غایب” ساخته‌ محمدعلی وجدانی از اصفهان رسید، این کودک با دویدن از انتهای سالن به سمت سن و در هنگام دریافت جایزه با وجودی که قدش به میکروفون نمی‌رسید و بر روی پنجه پاهایش ایستاده گفت« تشکر از جناب پدر و مادرم  که خیلی کمک کردند» که خنده و شادی را به دل همگان نشاند.

یا دیگری که یا رب نظر تو برنگردد را گفت و اینکه بسیار اذیت شده اما از همین آزارها انرژی می‌گیرد

شکوفه جباری  بهترین فیلمنامنه نویس چهارمین جشنواره فیلم کوتاه حسنات که گفت:کاش پدر و مادرم اینجا بودند تا ببینند که من دکتر نمی‌شوم من عاشق شعرم و به جای اینکه از کاغذهای باطله موشک بسازیم با آنها بادکنک بسازیم.

و در ادامه طاهر دوست نیز گفت: حاضریم به دیگر شهرها اجاره دهیم.

هر چند که برنامه طولانی شده بود اما رویا نونهالی در میان برنامه از حضار می‌خواست که تشویق کنند چرا که همین صدای دستها به خودمان انرژی می‌دهد .

مجید شیدا که به خاطر فیلم قلب صورتی معصومه حائز دریافت جایزه شد جایزه نقدی و معنوی خود را به معصومه و پدر و مادرش تقدیم کرد و از او خواست که پشت تریبون بیاید، دختری شیرین که با شیرین زبانی خود گفت غزل دوستم را دوستش دارم با مامانم.

اهدای جوایز و گاهی پخش کلیپی همچنان ادامه داشت و در نهایت از پوستر سال آینده یعنی پنجمین جشنواره فیلم کوتاه حسنات نیز رونمایی شد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *