یاد زاون در آیین افتتاحیه هفته فیلم حسنات جاری شد
مارس 7, 2015
دیدارحسناتی ها با زوان قوکاسیان
مارس 9, 2015

کارگردان توانای کشورمان در خصوص جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات گفت: باید توجه داشته باشیم که هر کار فرهنگی و آموزشی خود به نوعی نیکوکاری است و از این رو که جشنواره حسنات نیز جشنواره‌ای آموزنده و فرهنگی است و در نفس خود نیکوکاری است.

به گزارش ستاد خبری جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان،امرالله احمدجو در نشست تخصصی – آموزشی فیلم کوتاه و حسنات با تاکید بر اینکه فیلم‌نامه برای ساخته شدن نوشته می‌شود و نه برای خواندن، اظهار داشت: البته باید توجه داشت که همانطور که فیلم‌نامه یک دستورالعمل است می‌توان برای آن نیز دستورالعمل تعیین کرد.

وی خواندن داستان‌های کوتاه و بلند را لازمه کار فیلم‌نامه نویسی عنوان کرد و ابراز داشت: برای روان نویسی داستان و تصویر سازی مناسب آن باید داستان‌های زیادی خوانده شود.

این کارگردان توانای کشورمان که معتقد است هنرمندان باید خودشان تعریفی برای هنرشان داشته باشند، افزود: هنرمندان هر بایدی را خودشان تعریف می کنند و از این رو اگر قاعده جدیدی را تعریف می‌کنند باید توضیحی برای اثبات آن نیز داشته باشند.

وی با بیان در حال حاضر بسیاری از فیلم نامه‌هایی که نوشته می‌شود پایان مناسبی ندارد، ابراز داشت: در این راستا لازم است که در هنگام نگاشتن فیلم‌نامه بریا داشتن پایانی خوب باید به اواسط داستان که رسیدیم ابتدا پایان آن را نوشته و بعد میانه‌ها را ادامه دهیم.

احمدجو در ادامه با اشاره به اینکه بازیگران نیز باید علاوه بر تسلط کافی بر متن فیلم‌نامه آشنایی با مباحث سیاسی، اجتماعی، زیبا شناسیريال شناخا رنگ‌ها، نور و سایه، نوع لباس و غیره شنایی لازم را داشته باشند، گفت: از این رو هنرمندی موفق خواهد بود که به تمام این علوم آشنایی داشته باشد.

وی با بیان اینکه آثار هنری باید در ذات خود متعهد باشد، ادامه داد: خروجی اثر هنری باید با ذوق و سلیقه باشد و نکات اخلاقی نیز در آن به خوبی گنجانده شود.

این کارگردان توانای کشورمان با اشاره به بررسی فیلنامه‌های ارسال شده به دبیرخانه‌ جشنواره حسنات در دوره‌‌های گذشته اظهار داشت: در تمام این فیلم نامه‌ها به نوعی نیکوکاری وجود داشت و در برخی نیز نوآوری خاصی دیده می‌شد که قابلیت پردازش داشت.

وی در ادامه در خصوص جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات نیز ابراز داشت: باید توجه داشته باشیم که هر کار فرهنگی و آموزشی خود به نوعی نیکوکاری است و از این رو که جشنواره حسنات نیز جشنواره‌ای آموزنده و فرهنگی است و رنفس خود نیکوکاری است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معادله امنیتی *